Najpopularniejsze internetowe stacje radiowe w Polsce
News!

Najpopularniejsze internetowe stacje radiowe w Polsce

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydawałoby się, że w dobie Internetu tradycyjne formy dziennikarskie zaczną odchodzić w niepamięć, tymczasem te znalazły sposób na przystosowanie się do nowych okoliczności. 

Kiedy youtuberzy prześcigają się w liczbach subskrypcji i wyświetleń, coraz częściej do Internetu przekradają się doświadczeni dziennikarze, którzy potrafią zainteresować odbiorców przy jednoczesnym oferowaniu jakościowego contentu. 

Tradycyjne radia

Nie sposób nie zauważyć, że giganty radiowe również znalazły swoje miejsce w Internecie. Wystarczy wspomnieć choćby RMF FM, który bije rekordy popularności (8,7 miliona słuchaczy), a nagrania z wywiadów prowadzonych przez Roberta Mazura zdobywają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. To samo dotyczy innych rozgłośni jak chociażby Eska czy Radio Zet. 

Nowe radia internetowe

W ostatnim czasie powstały jednak również radia koncentrujące się przede wszystkim na działalności internetowej. Szczególną rolę odegrał tu rozpad Trzeciego Programu, tzw. Trójki, która w efekcie podzieliła się na mniejsze rozgłośnie: Radiospację czy rosnące teraz w popularność Radio Nowy Świat, w których można usłyszeć głosy Wojciecha Manna, Zbigniewa Zamachowskiego, Jana Chojnackiego, Beaty Grabarczyk i innych.

Powstała również grupa Radia 357 – skupiona wokół takich dziennikarzy jak Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Michał Olszański, Paulina Wilk itd. – która notuje nie tylko ogromne grono słuchaczy, ale także duże wsparcie od patronów.

Zdj.główne: Dmitry Demidov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co ułatwi sprzedaż online?
Co ułatwi sprzedaż online?
Każdy biznes powinien przede wszystkim przynosić konkretne zyski. Jak jednak to osiągnąć w przypadku działalności e-commerce? Poznaj nasze propozycje narzędzi, które znacznie ułatwiają sprzedaż online.
Czy inteligentne domy to przyszłość naszego codziennego życia?
Czy inteligentne domy to przyszłość naszego codziennego życia?
Poznaj możliwości, jakie oferują inteligentne domy oraz dowiedz się, czy faktycznie są one przyszłością codziennego życia.
Co firmom oferuje współczesna technologia?
Co firmom oferuje współczesna technologia?
Nie od dziś wiadomo, że technologia zrewolucjonizowała biznes. Przeczytaj, jakie nowoczesne systemy mogą usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy.
Ostatnie wpisy