Będzie podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych. O ile?
News!

Będzie podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych. O ile?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historyczna podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych nadciąga w 2023 roku. W przyszłym roku ceny za ZUS mają wzrosnąć dwukrotnie. Jakich opłat należy się spodziewać?

Ile wyniesie podwyżka?

Najwyższy wzrost ZUS-u nadchodzi. Opłaty według wyliczeń wzrosną o ponad 200 złotych miesięcznie. W przeliczeniu wychodzi dokładnie 207,20 zł więcej, niż w obecnym roku, a do tego należy doliczyć jeszcze składkę zdrowotną, która jest zależna od formy wybranego opodatkowania. W praktyce składki ZUS zostaną podniesione o ponad 17%, co uderzyć może w portfele wielu przedsiębiorców.

Dwukrotne podwyższenie ZUS w 2023 roku

W przyszłym roku należy spodziewać się aż dwóch podwyżek składek ZUS. Jedna z nich następuje już w styczniu, a kolejna w lipcu. Letnia podwyżka ponownie podbije stawki, które trzeba opłacić. Tyczy się to głównie małego ZUS-u, który przysługuje początkującym przedsiębiorcom. Opłaty pomiędzy styczniem a lipcem mogą różnić się o ponad 6 złotych. W praktyce oznacza to, że w lipcu 2023 za mały ZUS przyjdzie zapłacić około 330 zł więcej, nie licząc składki zdrowotnej.

Zdj. główne: Mufid Majnun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapewnienie niezawodnej sieci bezprzewodowej: skuteczne strategie i narzędzia
Zapewnienie niezawodnej sieci bezprzewodowej: skuteczne strategie i narzędzia
Dowiedz się, jak stworzyć solidną i skuteczną sieć bezprzewodową. Poznaj strategie i narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć niezawodność swojej sieci.
Czy reklama na bilbordzie się opłaca?
Czy reklama na bilbordzie się opłaca?
Bilbordy można spotkać niemal na każdym kroku. Czy taka forma reklamy nadal się opłaca? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.
Bezpieczny Internet – na co uważać i jak się chronić?
Bezpieczny Internet – na co uważać i jak się chronić?
Aktualnie nie można wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez internetu. Sprawdzanie rozkładu jazdy autobusu, wymiana wiadomości z przyjaciółmi czy relaksowanie się przy grach online to tylko jedne z wielu funkcji, które sprawiają wrażenie "niewinnych" i niewymagających specjalnej ochrony.
Ostatnie wpisy