Będzie podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych. O ile?
News!

Będzie podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych. O ile?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historyczna podwyżka ZUS dla działalności gospodarczych nadciąga w 2023 roku. W przyszłym roku ceny za ZUS mają wzrosnąć dwukrotnie. Jakich opłat należy się spodziewać?

Ile wyniesie podwyżka?

Najwyższy wzrost ZUS-u nadchodzi. Opłaty według wyliczeń wzrosną o ponad 200 złotych miesięcznie. W przeliczeniu wychodzi dokładnie 207,20 zł więcej, niż w obecnym roku, a do tego należy doliczyć jeszcze składkę zdrowotną, która jest zależna od formy wybranego opodatkowania. W praktyce składki ZUS zostaną podniesione o ponad 17%, co uderzyć może w portfele wielu przedsiębiorców.

Dwukrotne podwyższenie ZUS w 2023 roku

W przyszłym roku należy spodziewać się aż dwóch podwyżek składek ZUS. Jedna z nich następuje już w styczniu, a kolejna w lipcu. Letnia podwyżka ponownie podbije stawki, które trzeba opłacić. Tyczy się to głównie małego ZUS-u, który przysługuje początkującym przedsiębiorcom. Opłaty pomiędzy styczniem a lipcem mogą różnić się o ponad 6 złotych. W praktyce oznacza to, że w lipcu 2023 za mały ZUS przyjdzie zapłacić około 330 zł więcej, nie licząc składki zdrowotnej.

Zdj. główne: Mufid Majnun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest E-TOLL?
Czym jest E-TOLL?
E-TOLL to system elektronicznego poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi w Polsce. Polega na wyposażeniu pojazdu w specjalny nadajnik, który pozwala na automatyczne pobieranie opłat za przejazd przez bramki opłat. Dzięki temu kierowcy nie muszą zatrzymywać się przy bramkach i przepłacać za przejazd.
Drukarka laserowa w firmie – na co warto zwrócić uwagę?
Drukarka laserowa w firmie – na co warto zwrócić uwagę?
Jaka drukarka laserowa dla firmy? O tych rzeczach musisz pamiętać!
Jak wykorzystywać social media w marketingu
Jak wykorzystywać social media w marketingu
Social media stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia i nie powinno dziwić, że coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie tych kanałów do promocji swoich produktów czy usług. W dzisiejszym świecie, gdzie większość ludzi spędza większość swojego czasu w sieci, social media stanowią niezwykle skuteczne narzędzie do dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystywać social media w marketingu.
Ostatnie wpisy