Crowdfunding zostanie uregulowany prawnie
News!

Crowdfunding zostanie uregulowany prawnie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualnie rynek finansowania społecznego nie jest uregulowany w polskich przepisach. Ta sytuacja jednak się zmieni, trwają prace nad stworzeniem przepisów, które będą określać ramy funkcjonowania tego obszaru.

Brak jasnych regulacji na rynku crowdfundingowym to duży problem tej branży. Ramy jej funkcjonowania są niejasne, przez co trudno jest ją rozwijać. Pierwsze pracę nad określeniem przepisów rozpoczęły się już w 2017 roku.

Uregulowanie rynku crowdfundingowego było niezbędne od wielu lat. Już w 2017 roku w ramach prac Komisji Europejskiej uznano, że brak regulacji jest jedną z największych przeszkód dla rozwoju fintechów w obszarze inwestycji – wyjaśnia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Artur Granicki.

W sprawie funkcjonowania takich organizacji wypowiedział się dwukrotnie KNF, jednak te stanowiska nie stanowią obowiązujących przepisów.

Dlatego wprowadzenie unijnego rozporządzenia i ustawy, dzięki którym będziemy mieć jasne zasady, zapewni bezpieczeństwo rynku, inwestorów i możliwość rozwoju platform crowdfundingowych w bezpiecznym otoczeniu prawnym. – dodaje Granicki

Przepisy, które wejdą w życie, będą wymagały od platform crowdfundingowych licencji, wydawanych przez KNF.

Projekt ustawy o finansowaniu społecznościowym jest implementacją europejskiego rozporządzenia z zeszłego roku. W tym projekcie wprowadzony został m.in. obowiązek uzyskania licencji uprawniającej do prowadzenia platform crowdfundingowych. W ramach tej licencji platformy od 2023 roku będą mogły zebrać kwotę nawet do 5 mln euro. Stworzono im też możliwość prowadzenia rynku wtórnego wyemitowanych wcześniej akcji. – wyjaśnia Artur Granicki

Źródło: newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szukać nowej pracy?
Jak szukać nowej pracy?
Jesteś na etapie poszukiwania pracy? Zobacz, jak jej szukać.
Jak otrzymać zwrot podatku z Norwegii? Podpowiadamy, co musisz zrobić!
Jak otrzymać zwrot podatku z Norwegii? Podpowiadamy, co musisz zrobić!
Norwegia jest znanym krajem o wysokim poziomie życia i jednym z najbardziej rozwiniętych systemów podatkowych na świecie. Aby zrozumieć, jak otrzymać zwrot podatku z Norwegii, ważne jest, aby poznać podstawowe zasady tego systemu.
Usprawnienie komunikacji z klientami – te narzędzia to umożliwią
Usprawnienie komunikacji z klientami – te narzędzia to umożliwią
Jeśli chcesz, żeby kontakt klientów z Twoją firmą był na możliwie wysokim poziomie, wprowadź te rozwiązania.
Ostatnie wpisy