Kasy fiskalne online – gdzie są obowiązkowe?
Finanse

Kasy fiskalne online – gdzie są obowiązkowe?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

1 lipca 2021 weszły w życie nowe rozporządzenia, według których kolejne grupy są zmuszone wymienić kasy fiskalne na kasy online – dlaczego i kogo to obowiązuje? 

Kasy online zastępują fiskalne w celu uszczelnienia podatku VAT. Pierwsze kasy nowego typu pojawiały się już 1 stycznia 2020 roku. Kolejne zmiany, w sensie rozszerzenia programu, miały wchodzić stopniowo w życie, jednakże w wyniku wybuchu pandemii plany musiały zwolnić. Skoro jednak sytuacja epidemiologiczna się uspokaja, rząd powrócił do dawnych zamierzeń. Od 1 lipca trwa trzeci etap wymiany kas rejestrujących. 

Kasy fiskalne online obowiązują podatników uwzględnionych w artykule nr 145 b ust. 1 dotyczącej VAT. Można się z niego dowiedzieć, że nowe przepisy obejmują takie usługi, jak naprawę pojazdów silnikowych oraz motorowerów, sprzedaż benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu itd. Co prawda wielu przedsiębiorców jeszcze nie musi się martwić wymianą kasy, jednakże prędzej czy później każdego dotknie zmiana, ponieważ stary model kasy fiskalnej po prostu odchodzi do lamusa.

Zdj. główne: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*