Księgowość online – co warto wiedzieć?
Finanse

Księgowość online – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie lata wywarły naprawdę ogromny wpływ na sytuację rynkową nie tylko w Polsce, lecz także w pozostałych częściach świata. Ograniczone możliwości funkcjonowania wszelkich lokali usługowych oraz konieczność spędzania czasu wyłącznie w zaciszu swojego domu zapoczątkowały powstanie wielu innowacyjnych rozwiązań.

Znaczna część przedsiębiorców zaczęła w pełni wykorzystywać potęgę internetu, poszukując nowych metod na zdalną obsługę klientów. Z początku miała być to wyłącznie zastępcza alternatywa, jednak z czasem okazało się, że firmy mające możliwość wykonywania swojej pracy online – m.in. branża księgowości – mogły całkowicie zrezygnować z tradycyjnych usług.

Czy warto korzystać z księgowości online?

Wiele osób wciąż nie może się przekonać do nowoczesnych metod obsługi i czuje się znacznie bezpieczniej, wybierając biura rachunkowe wykonujące swoją pracę w tradycyjny sposób. Mimo tego warto zwrócić uwagę, jak wiele korzyści niesie za sobą załatwianie koniecznych spraw bez wychodzenia z domu bądź z pracy.

Osoby prowadzące własne działalności gospodarcze z pewnością zdają sobie sprawę, jak kłopotliwe i czasochłonne potrafią być wizyty w biurach rachunkowych. Najczęściej wiążą się one z podróżą (czasem nawet do innego miasta) oraz ze staniem w długich kolejkach. Nie ulega także wątpliwości fakt, że każdy, kto ma chociaż minimalne doświadczenie w tych sprawach, wie, jak frustrujące potrafią być sytuacje, kiedy to po długo wyczekiwanym podejściu do okienka okazuje się, że w teczce brakuje jednego z niezbędnych dokumentów – i cały proces należy powtórzyć od nowa. Księgowość online to nie tylko wygoda, lecz także oszczędność czasu i pieniędzy, które w przeciwnym wypadku należy przeznaczyć na transport.

Karolina Grabowska/pexels.com

Księgowość online – dla kogo?

Księgowość online to doskonała alternatywa dla wszystkich przedsiębiorców, w szczególności tych mikro, oraz dla małych firm. Docenią ją przede wszystkim osoby ceniące sobie wygodę i oszczędność. Dzięki niej nie będą już musiały obawiać się stale aktualizowanych przepisów podatkowych, ponieważ zajmie się tym system.

Co ciekawe, księgowość online to również gwarancja bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych, ponieważ internetowa polityka odpowiadająca za ich przechowywanie to nieoceniona ochrona. Warto także wspomnieć o pozytywnych aspektach finansowych, które są tu szczególnie wyraźne. Na początku trzeba ustalić koszty tradycyjnych metod. Opcja przewidująca zatrudnienie księgowej na samodzielne stanowisko może wynosić nawet ponad 4000 zł miesięcznie. Natomiast miesiąc współpracy z biurem rachunkowym kosztuje ok. 150 zł. Dla porównania: abonament w aplikacji księgowej to wydatek rzędu ok. 30 zł.

Księgowość online – co oferuje przedsiębiorcom?

Poza nieocenionym poziomem wygody, a także sposobem na znaczną oszczędność, księgowość online niesie za sobą jeszcze wiele innych korzyści, a także pomocnych funkcji dostępnych w aplikacji. Umożliwiają one wykonywanie rozliczeń fiskalnych, prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, rozliczeń pojazdów, ewidencji środków trwałych, opcji zespolenia z systemem ZUS-u.

Księgowość online oferuje także usługi związane ze sprawami kadrowymi, takie jak: tworzenie różnego rodzaju umów, wystawianie i księgowanie faktur, obsługę deklaracji, a nawet ewidencję czasu pracy. Warto zwrócić uwagę, że tego rodzaju rozwiązanie może okazać się wyjątkowo przydatne dla biznesmenów prowadzących swoje firmy w kilku różnych, oddalonych od siebie miastach.

Zdj. główne: Clayton Robbins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczny Internet – na co uważać i jak się chronić?
Bezpieczny Internet – na co uważać i jak się chronić?
Aktualnie nie można wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez internetu. Sprawdzanie rozkładu jazdy autobusu, wymiana wiadomości z przyjaciółmi czy relaksowanie się przy grach online to tylko jedne z wielu funkcji, które sprawiają wrażenie "niewinnych" i niewymagających specjalnej ochrony.
Jakie zalety mają światłowody?
Jakie zalety mają światłowody?
Choć połączenie światłowodowe stosuje się w telekomunikacji od niedawna, jego potencjał został zauważony już dużo wcześniej. Zobacz, jakie zalety ma korzystanie ze światłowodów.
Kurs pierwszej pomocy – podstawowe techniki i procedury, których każdy powinien się nauczyć
Kurs pierwszej pomocy – podstawowe techniki i procedury, których każdy powinien się nauczyć
Kurs pierwszej pomocy - podstawowe umiejętności, które mogą uratować życie. Dowiedz się, jakie techniki i procedury warto poznać.
Ostatnie wpisy