Motogwarancja, czyli ubezpieczenie dla używanych pojazdów
Finanse

Motogwarancja, czyli ubezpieczenie dla używanych pojazdów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup samochodu używanego wiąże się z niemałym ryzykiem. Mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że z pojazdem wszystko jest w porządku, to po pewnym czasie jego eksploatowania może okazać się, że pojazd nie jest wolny od usterek. Dowiedzmy się, czym jest motogwarancja, czyli ubezpieczenie, którym zazwyczaj obejmuje się używane auta kupowane w komisach.

Ubezpieczenie od awarii samochodu – jak działa?

Ubezpieczenie od awarii samochodu to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, który często proponują swoim klientom komisy samochodowe czy dealerzy używanych pojazdów. Dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia, właściciel używanego auta ma gwarancję, że gdyby z jego pojazdem wydarzyło się nieszczęśliwe zdarzenie, które obejmuje polisa, ten sam pojazd zostanie naprawiony. Motogwarancja to pewnego rodzaju odpowiednik gwarancji producenta, która w przypadku samochodów używanych zwykle już nie działa.

Ubezpieczenie od awarii samochodu daje nam pewność, że gdyby z zakupionym używanym autem wystąpiły problemy, to nie zostaniemy z problemem, jakim byłoby samodzielne pokrycie kosztów napraw usterek. Warunkiem tego, aby firma ubezpieczeniowa zajęła się opłaceniem napraw, jest jednak to, aby dane zdarzenie było opisane w umowie polisy. Szkody, które naprawi ubezpieczalnia, mogą być różnorodne, w zależności od danej firmy.

Jakie auto można objąć ubezpieczeniem od awarii?

Ubezpieczeniem od awarii pojazdów objąć można zarówno używane, jak i nowe auta. Najczęściej wykupuje się je jednak dla samochodów używanych, ponieważ właścicielom nowych aut przysługuje ochrona dzięki gwarancji producenta. Motogwarancja może nie przysługiwać jednak każdemu używanemu pojazdowi – ubezpieczyciele często wprowadzają limity w stosunku do wieku czy przebiegu pojazdu.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem assistance a motogwarancją?

Bywa, że kierowcy mylą ubezpieczenie od awarii samochodu ze znanym powszechnie ubezpieczeniem assistance. Jest to błąd – między motogwarancją a assistance można dostrzec pewne podobieństwa, szczególnie w przypadkach, gdy rozszerzymy ją o elementy, które kojarzą się z polisą assistance, jednak jej głównym zamysłem jest naprawa samochodu.

Assistance to z kolei forma pomocy doraźnej, takiej jak wymiana koła czy odholowanie auta do warsztatu. Nie obejmuje jednak właściwej naprawy samochodu.

Jak znaleźć ubezpieczenie korzystne cenowo?

W Polsce znaleźć można kilka firm, które pozwolą nam ubezpieczyć u siebie samochód od jego awarii. Poszczególne oferty mogą różnić się od siebie wspomnianymi wcześniej limitami, zakresem ochrony, jaki oferują, a w szczególności ceną.

Jeśli szukasz form ubezpieczenia swojego samochodu, powinieneś zainteresować się takimi narzędziami dostępnymi w internecie, jak kalkulator ubezpieczenia samochodu. Rozwiązanie tego rodzaju znajdziesz przykładowo na stronie rankomat.pl. Kalkulatory ubezpieczeń pomagają w rozeznaniu się w ofertach ubezpieczeń poszczególnych firm, dzięki czemu łatwo jest znaleźć opcję najkorzystniejszą dla danej sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?
Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?
Znalezienie idealnego pracownika na konkretne stanowisko może okazać się niemałym wyzwaniem. Dlatego też warto skorzystać z usług agencji pracy. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z tego typu współpracy.
Na co zwracać uwagę przy wynajmie miejsca do pracy?
Na co zwracać uwagę przy wynajmie miejsca do pracy?
Szukasz powierzchni biurowej? A może potrzebujesz magazynu albo laboratorium? Sprawdź, na co zwracać uwagę, wynajmując miejsce do pracy i oszczędź pieniądze podczas rozkręcania firmy.
Finanse osobiste: jak zadbać o swoją stabilność finansową?
Finanse osobiste: jak zadbać o swoją stabilność finansową?
Finanse osobiste to kluczowy element każdej osoby. W dzisiejszych czasach, w dobie ciągłych zmian i niepewności, zadbanie o swoją stabilność finansową jest niezwykle ważne. W tym artykule przedstawimy poradnictwo finansowe dla osób indywidualnych, takie jak budżetowanie, oszczędzanie, inwestowanie i planowanie emerytalne.
Ostatnie wpisy