Systemy antykradzieżowe dla firm
Zarządzanie

Systemy antykradzieżowe dla firm

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Małe firmy i przedsiębiorstwa często muszą bardzo pilnować swojego budżetu. Wszelkiego  rodzaju nieprawidłowości w przychodach lub za duże wydatki mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Dla niewielkiego, rodzinnego biznesu włamanie i kradzież może być gwoździem do trumny. Aby uniknąć strat poniesionych w wyniku oszustwa lub rabunku należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoją firmę, zarówno w sposób fizyczny, jak i online. Podpowiadamy, jakie systemy antywłamaniowe i antykradzieżowe warto zastosować w swojej firmie.

Zabezpieczenia do sklepu

Sklepy na stacjach benzynowych są bardzo często narażone na kradzieże oraz nadużycia ze strony nieuczciwych ludzi. Choć napady z bronią w ręku raczej się w Polsce nie zdarzają, wielu złodziei może mieć chrapkę na Twój dochód z kasy. Lustra sklepowe to najłatwiejszy i najbardziej podstawowy sposób na to, by umożliwić osobie za ladą obserwację tego, co dzieje się w sklepie. Pozwalają one także dokładnie obserwować znajdujących się przy kasie klientów, którzy mogliby mieć niecne zamiary.

Poza lustrami warto mieć w sklepie monitoring, aby łatwo móc zidentyfikować nieuczciwych klientów i zebrać dowody dla policji. W czasie poza godzinami otwarcia sklepu drzwi powinny być zamknięte na co najmniej dwa zamki oraz chronione alarmem. 

Zabezpieczenia do firmy

W siedzibach firm, nawet niewielkich, znajduje się zazwyczaj dużo cennego sprzętu elektronicznego. Nowe laptopy, komputery, kserokopiarki i drukarki mogą być niezłym łupem dla włamywaczy i złodziei. W takim wypadku monitoring wewnątrz oraz wokół budynku firmy to absolutny mus. Dzięki nagraniu z monitoringu możesz łatwiej odnaleźć sprawcę włamania, a także dostarczyć wiarygodne dowody na policję. Kamery monitoringu warto połączyć z aplikacją na smartfon, by skalibrowane ze sobą sieci Smart przesyłały sygnał na Twój telefon. Takie rozwiązanie umożliwi Ci kontrolę nad stanem firmy właściwie z każdego miejsca na Ziemi. Poza mentoringiem potrzebujesz również systemów antywłamaniowych, czyli na przykład czujnika ruchu plus alarmu. 

Bezpieczeństwo w sieci

Finanse firmy to nierzadko łatwy łup dla hakerów. Wystarczy czasem otworzyć jednego niesprawdzonego maila, żeby zagwarantować dostęp do systemów firmowych niepożądanym osobom. Jeśli haker dostanie się na konto jednego z pracowników, może z tego miejsca wykraść kluczowe dane, a nawet pieniądze. Bezpieczeństwo w sieci to absolutna podstawa przy prowadzeniu firmy i każdy pracownik, bez względu na stanowisko, powinien być przeszkolony z tej dziedziny. Tworzenie bezpiecznych haseł, weryfikacja podejrzanych wiadomości oraz ochrona prywatności są niezwykle ważne nie tylko przy prywatnym korzystaniu z komputera, lecz przede wszystkim przy logowaniu się i użytkowaniu urządzeń firmowych oraz kont służbowych. 

Każdy pracownik powinien mieć świadomość tego, jak chronić się przed atakami hakerskimi oraz jakie są metody działania grup hakerskich. Bez tej wiedzy świadome korzystanie z internetu jest praktycznie niewykonalne. 

Prowadzenie firmy to spory ciężar i obowiązek. Szefostwo odpowiedzialne jest nie tylko za działania swoje, lecz także swoich pracowników. To Twoim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno swojemu przedsiębiorstwu, jak i zatrudnionym przez siebie osobom. Systemy antywłamaniowe i antykradzieżowe powinny być standardem, a nie ewentualnym udogodnieniem.

Zdj. główne: Arno Senoner/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*