Jaka jest wysokość składek ZUS?
Finanse

Jaka jest wysokość składek ZUS?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnimi czasy weszło w życie sporo nowych regulacji podatkowych i składkowych. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, jak obecnie wyglądają składki ZUS. 

Oficjalna strona ZUS opublikowała dane dotyczące tego, jakie rodzaje składek, ubezpieczeń oraz funduszy należy opłacić za miesiące od stycznia do grudnia w obecnym roku. Wynika z nich, że suma składek do zapłaty od prognozowanej kwoty 60% przeciętnego wynagrodzenia wygląda następująco:

  • emerytalne – 693,58 złotych,
  • rentowe – 284,26 złotych,
  • wypadkowe – 59,34 złotych,
  • chorobowe – 87,05 złotych,
  • FP i FS – 87,05 złotych,
  • w sumie: 1211,28 zł

Jeśli nie obejmuje nas dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, kwota ta w każdym z powyższych przypadków wynosi 1124,23 złotych.

Zdj. główne: Fabian Blank/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę przy wynajmie miejsca do pracy?
Na co zwracać uwagę przy wynajmie miejsca do pracy?
Szukasz powierzchni biurowej? A może potrzebujesz magazynu albo laboratorium? Sprawdź, na co zwracać uwagę, wynajmując miejsce do pracy i oszczędź pieniądze podczas rozkręcania firmy.
Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Ubezpieczenie nieruchomości to program finansowy, dla którego każdy odpowiedzialny właściciel domu lub mieszkania powinien znaleźć miejsce. Polega na wypłacie odszkodowania w razie wystąpienia zdarzenia losowego, wymienionego w spisie ryzyk dostępnych w danej polisie.
Czy reklama na bilbordzie się opłaca?
Czy reklama na bilbordzie się opłaca?
Bilbordy można spotkać niemal na każdym kroku. Czy taka forma reklamy nadal się opłaca? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.
Ostatnie wpisy