Czy można spakować 10 milionów książek w miesiąc?
Zarządzanie

Czy można spakować 10 milionów książek w miesiąc?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Działanie podjęte przez wydawnictwo Nowa Era przed rozpoczęciem roku szkolnego pokazują, że jest to wykonalne. Wystarczy, że ma się do tego 100 pracowników i planuje operację przez pół roku. 

W trakcie czterotygodniowej operacji należało spakować nawet 40 tysięcy zamówień w ciągu tygodnia.  Po to, aby rozdysponować 9,5 miliona książek i ćwiczeń we właściwym porządku, zaprojektowano specjalną linię produkcyjną, która musiała być przygotowana już na 1 sierpnia. Dodatkowo zdecydowano się na tylko jedną linię zaopatrzoną w dużą liczbę stanowisk po to, aby zapewnić produktywność procesu. Półroczny proces planowania całej operacji jest konieczny z uwagi na jej dynamikę i krótkotrwałość. 

Na całą operację przypadło 6 tysięcy palet, które z zewnętrznego magazynu transportowano w liczbie ok. 15 naczep na dobę. Jednym z największych wyzwań było zapewnienie właściwej płynności linii produkcyjnej. Odpowiedni przebieg procesu wymagał też właściwego dbania o pracowników tak, aby praca nie była ponad ich fizyczne i psychiczne siły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Różnice między coachingiem a terapią: Jak wybrać odpowiednią formę wsparcia?
Różnice między coachingiem a terapią: Jak wybrać odpowiednią formę wsparcia?
Zarówno coaching, jak i terapia są cennymi narzędziami wsparcia i rozwoju osobistego. Wybór między nimi zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i celów.
Nakaz zapłaty – podstawowe informacje
Nakaz zapłaty – podstawowe informacje
Czy wiesz, na jakiej zasadzie działa nakaz zapłaty? Już dziś poznaj swoje prawa i obowiązki, aby postępować zgodnie z zasadami i nie przysporzyć sobie problemów.
Na czym polega windykacja?
Na czym polega windykacja?
Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług firmy windykacyjnej? Sprawdź, na czym polega taka współpraca oraz cały proces odzyskiwania dóbr materialnych.
Ostatnie wpisy