Jakie są zalety monitora zakrzywionego 144 Hz?
Technologia

Jakie są zalety monitora zakrzywionego 144 Hz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Laptopy to jedne z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych. Ich kompaktowe rozmiary, coraz mniejszy ciężar i zaawansowane parametry powodują, że chętnie korzystamy z nich zarówno w pracy, jak i podczas rozrywki. Ich atrakcyjność nie oznacza jednak, że są to jedyne sprzęty godne uwagi. W wielu sytuacjach niezbędnych elementem staje się monitor. Monitor o odpowiednich rozmiarach znajdziemy zarówno w biurach, firmach, jak i domach. Często jest on niezbędny w przypadku wykonywanej pracy. Stanowi również odpowiednie rozwiązanie, jeśli zależy nam na na większym komforcie gry. W takiej sytuacji warto wybrać monitor zakrzywiony 144 Hz. Jakie są zalety monitora z zakrzywionym ekranem? Sprawdź!

Monitor z zakrzywionym ekranem – praca i rozrywka

Monitor zakrzywiony 144 Hz świetnie sprawdzi się jako narzędzie do pracy. Duża przekątna sprawia, że to urządzenie przyda nam się sytuacjach związanych z projektowaniem, wykonywaniem czynności w arkuszach kalkulacyjnych lub edycją zdjęć czy filmów. Charakterystyczny kształt ekranu powoduje, że patrzenie na wyświetlane na nim treści staje się o wiele wygodniejsze. Zakrzywiony ekran zmniejsza odbicia światła, które mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia. Jednocześnie zakrzywienie ekranu sprawia, że znacznie zwiększa się nasze pole widzenia. To z kolei zaleta w sytuacji, gdy monitor 144 Hz zakrzywiony chcemy wykorzystać do oglądania filmów lub grania w ulubione gry.

Monitor 144 Hz zakrzywiony do gier – na co zwrócić uwagę?

Monitor z zakrzywionym ekranem to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przez sympatyków gier. Odpowiednia przekątna, jak i rozmiar urządzenia sprawiają, że jest to praktyczniejsze rozwiązanie niż laptop. Zakrzywienie ekranu w czasie gry również nie pozostaje bez znaczenia, gdyż dzięki temu zyskujemy znacznie obszerniejsze pole widzenia, a to jak wiadomo nie pozostaje bez znaczenia dla przebiegu gry. W ten sposób jesteśmy w stanie dostrzec więcej szczegółów, które mogą zadecydować o naszym powodzeniu w rozgrywkach.

Wybierając monitor zakrzywiony z myślą o grach, warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Monitor zakrzywiony 144 Hz to w tej sytuacji optymalne rozwiązanie. Optymalna szybkość odświeżania urządzenia eliminuje występowanie opóźnień, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest o wiele bardziej komfortowe. 

Monitor z zakrzywionym ekranem – tak czy nie?

Czy monitor z zakrzywionym ekranem to dobry wybór dla każdego? Wiele zależy od tego, jakie są nasze wymagania w przypadku takiego urządzenia. Warto także uwzględnić to, z jakiego sprzętu korzystamy na co dzień. Jeśli jednak zależy nam na komfortowej pracy i mniejszym nadwyrężaniu wzroku podczas wpatrywania się w ekran, warto rozważyć wybór właśnie takiego modelu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni sprzęt używany – praktyczny przewodnik
Jak wybrać odpowiedni sprzęt używany – praktyczny przewodnik
Odkryj praktyczne wskazówki i zasady, które pomogą Ci wybrać idealny dla siebie używany sprzęt. Dowiedz się, na co zwracać uwagę i jak podejmować świadome decyzje na rynku urządzeń używanych.
Rola szkoleń w rozwoju kariery zawodowej: Jak zdobywać nowe umiejętności i awansować
Rola szkoleń w rozwoju kariery zawodowej: Jak zdobywać nowe umiejętności i awansować
Dowiedz się, jak wykorzystać szkolenia do rozwoju zawodowego i osiągnięcia sukcesu.
Jakie są sposoby na płacenie mniejszych podatków przez firmy?
Jakie są sposoby na płacenie mniejszych podatków przez firmy?
Firmy mają prawo do korzystania z legalnych strategii podatkowych, aby zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe w ramach obowiązującego prawa.
Ostatnie wpisy