Jakie są zalety monitora zakrzywionego 144 Hz?
Technologia

Jakie są zalety monitora zakrzywionego 144 Hz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Laptopy to jedne z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych. Ich kompaktowe rozmiary, coraz mniejszy ciężar i zaawansowane parametry powodują, że chętnie korzystamy z nich zarówno w pracy, jak i podczas rozrywki. Ich atrakcyjność nie oznacza jednak, że są to jedyne sprzęty godne uwagi. W wielu sytuacjach niezbędnych elementem staje się monitor. Monitor o odpowiednich rozmiarach znajdziemy zarówno w biurach, firmach, jak i domach. Często jest on niezbędny w przypadku wykonywanej pracy. Stanowi również odpowiednie rozwiązanie, jeśli zależy nam na na większym komforcie gry. W takiej sytuacji warto wybrać monitor zakrzywiony 144 Hz. Jakie są zalety monitora z zakrzywionym ekranem? Sprawdź!

Monitor z zakrzywionym ekranem – praca i rozrywka

Monitor zakrzywiony 144 Hz świetnie sprawdzi się jako narzędzie do pracy. Duża przekątna sprawia, że to urządzenie przyda nam się sytuacjach związanych z projektowaniem, wykonywaniem czynności w arkuszach kalkulacyjnych lub edycją zdjęć czy filmów. Charakterystyczny kształt ekranu powoduje, że patrzenie na wyświetlane na nim treści staje się o wiele wygodniejsze. Zakrzywiony ekran zmniejsza odbicia światła, które mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia. Jednocześnie zakrzywienie ekranu sprawia, że znacznie zwiększa się nasze pole widzenia. To z kolei zaleta w sytuacji, gdy monitor 144 Hz zakrzywiony chcemy wykorzystać do oglądania filmów lub grania w ulubione gry.

Monitor 144 Hz zakrzywiony do gier – na co zwrócić uwagę?

Monitor z zakrzywionym ekranem to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przez sympatyków gier. Odpowiednia przekątna, jak i rozmiar urządzenia sprawiają, że jest to praktyczniejsze rozwiązanie niż laptop. Zakrzywienie ekranu w czasie gry również nie pozostaje bez znaczenia, gdyż dzięki temu zyskujemy znacznie obszerniejsze pole widzenia, a to jak wiadomo nie pozostaje bez znaczenia dla przebiegu gry. W ten sposób jesteśmy w stanie dostrzec więcej szczegółów, które mogą zadecydować o naszym powodzeniu w rozgrywkach.

Wybierając monitor zakrzywiony z myślą o grach, warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Monitor zakrzywiony 144 Hz to w tej sytuacji optymalne rozwiązanie. Optymalna szybkość odświeżania urządzenia eliminuje występowanie opóźnień, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest o wiele bardziej komfortowe. 

Monitor z zakrzywionym ekranem – tak czy nie?

Czy monitor z zakrzywionym ekranem to dobry wybór dla każdego? Wiele zależy od tego, jakie są nasze wymagania w przypadku takiego urządzenia. Warto także uwzględnić to, z jakiego sprzętu korzystamy na co dzień. Jeśli jednak zależy nam na komfortowej pracy i mniejszym nadwyrężaniu wzroku podczas wpatrywania się w ekran, warto rozważyć wybór właśnie takiego modelu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co oznacza skrót WNT?
Co oznacza skrót WNT?
WNT – co to znaczy i kogo dotyczy status? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go zdobyć?
Jakie szkolenia wprowadzić w firmie?
Jakie szkolenia wprowadzić w firmie?
Zastanawiasz się, jakie kursy i szkolenia możesz wybrać dla swojej firmy? Przedstawiamy kilka naszych propozycji!
Jak przygotować się do założenia firmy?
Jak przygotować się do założenia firmy?
Zamierzasz założyć firmę? Sprawdź, jak się do tego dobrze przygotować
Ostatnie wpisy