Co wpływa na cenę pozycjonowania sklepu internetowego?
SEO

Co wpływa na cenę pozycjonowania sklepu internetowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz rozpoczęcie działań SEO dla swojego sklepu internetowego, ale nie wiesz, jaki budżet na to przeznaczyć? Dowiedz się, co wpływa na cenę pozycjonowania e-commerce i zdecyduj, jaki budżet chcesz przeznaczyć na działania SEO.

Czynniki wpływające na koszty pozycjonowania e-commerce

Działania SEO dla sklepu internetowego są niezwykle zróżnicowane i żeby można było liczyć na widoczne efekty pozycjonowania, należy prowadzić je w jak najszerszym zakresie. Uwzględnić należy tu działania on-site (w obrębie strony internetowej), jak również off-site (poza stroną). SEO on-site to przede wszystkim optymalizacja technicznej warstwy serwisu, natomiast off-site SEO obejmuje content marketing i link-building, czyli budowanie profilu linków prowadzących do strony z zewnętrznych serwisów.

Informacje o tym, jakie działania są konieczne, aby lepiej spozycjonować sklep internetowy, przyniesie audyt SEO, czyli dokładna analiza strony pod kątem czynników branych pod uwagę przez roboty indeksujące.

Wielkość sklepu internetowego

Na to, ile będzie kosztować pozycjonowanie sklepu internetowego, wpływa m.in. wielkość e-commerce’u. Sklepy internetowe mogą składać się z zaledwie z kilku kategorii i oferować kilkanaście bądź kilkadziesiąt produktów. Jednak na rynku nie brakuje bardzo rozbudowanych e-commerce’ów, w strukturze których znajdują się setki tysięcy, a nawet miliony podstron ofertowych. Wielkość sklepu internetowego będzie oczywiście wpływać na ilość pracy i czas potrzebny do optymalizacji całej strony.

Zakres działań SEO w sklepie internetowym

Jak już wspomniano, zakres działań, jakich wymaga skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego, można ustalić po przeprowadzeniu audytu SEO. Techniczne działania SEO w obrębie strony to m.in.:

  • usunięcie problemu zduplikowanej treści;
  • wdrożenie plików, będących wskazówkę dla algorytmów wyszukiwarki, dotyczącą odwiedzania i indeksowania konkretnych stron;
  • usunięcie błędów 404;
  • wdrożenie certyfikatów SSL, poprawiających bezpieczeństwo;
  • optymalizacja czasu ładowania strony;
  • stworzenie responsywnej wersji serwisu.

Im więcej spośród wymienionych działań będzie wymagało SEO sklepu internetowego, tym więcej roboczogodzin każdego miesiąca specjalista będzie musiał poświęcić na dany projekt. To wpłynie oczywiście na koszty pozycjonowania danego e-commerce’u.

Copywriting i link-building

Wdrażanie opisów kategorii czy opisów produktów, rozbudowa sekcji blogowej oraz publikacja artykułów sponsorowanych wymagają uprzedniego stworzenia unikalnych treści przez copywritera. Stawki za copywriting wahają się obecnie w przedziale 20–35 złotych za tysiąc znaków ze spacjami, przy czym treści SEO powinny liczyć minimum 3 tysiące znaków.

W przypadku działań w zakresie link-building uwzględnić należy także koszt samej publikacji sponsorowanej, który zależy od wydawcy, czyli właściciela serwisu, na którym ma znaleźć się artykuł. Co do zasady, im bardziej wartościowy pod względem SEO jest portal, tym cena za publikację jest wyższa.

W tym obszarze działań SEO ważne jest wcześniejsze ustalenie budżetu.

Koszty SEO dla e-commerce – podsumowanie

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego? Cena SEO dla e-commerce zależy od tego, jak szeroki zakres działań musi być prowadzony i jak bardzo rozbudowana jest struktura serwisu. Nie możesz zapomnieć o tym, że finalna cena zależy oczywiście od cennika agencji, dlatego przed rozpoczęciem współpracy warto nie tylko sprawdzić opinie o przyszłym partnerze SEO, ale również porównać oferty.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik do wyboru odpowiednich złączek dla twojego urządzenia elektrycznego
Poradnik do wyboru odpowiednich złączek dla twojego urządzenia elektrycznego
Odkryj kluczowe aspekty, dzięki którym zrozumiesz i wybierzesz odpowiednie złączki dla twoich urządzeń elektrycznych. Naucz się, jak różne typy złączek wpływają na wydajność i bezpieczeństwo urządzeń.
Dlaczego warto zapisać się na płatny kurs Excela online?
Dlaczego warto zapisać się na płatny kurs Excela online?
Istnieje wiele sposobów nauki Excela, ale jednym z najwygodniejszych i najskuteczniejszych jest zapisanie się na płatny kurs Excela online.
Jakie produkty Apple są warte zakupu?
Jakie produkty Apple są warte zakupu?
Wybór odpowiednich produktów elektronicznych może być trudnym zadaniem, szczególnie w obecnej erze, w której rynek jest nasycony różnymi markami i modelami.
Ostatnie wpisy