Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?
Szkolenia i kursy

Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele firm boryka się ze znalezieniem idealnego kandydata na konkretne stanowisko, a rekrutacje często bywają czasochłonne i trudne. Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z agencji pracy.

Korzyści dla firm

Korzyści wynikające z podjęcia współpracy z agencją pracy może przede wszystkim osiągnąć firma. Dlaczego? Agencje rekrutacyjne mają bowiem spore doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu kandydatów z konkretnej branży, znają doskonale specyfikę jej działalności, a także wiedzą, jakie są oczekiwania wobec pracowników. Dzięki temu zwiększa się pewność, że rekruter zapewni dokładnie takiego kandydata, jakiego szuka Twoja firma. To z kolei zapobiegnie stratom związanym z ewentualnym odejściem pracownika. Ponadto baza kandydatów, którą posiadają agencje pracy, jest zazwyczaj bardzo różnorodna i bogata, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz pracownika idealnego. 

Jeśli chcesz skorzystać z usług agencji pracy, koniecznie odwiedź stronę internetową https://workafford.pl/.

Kiedy skorzystać z agencji?

W jakich sytuacjach warto skorzystać z agencji pracy? Na przykład wtedy, kiedy branża, w której działa Twoja firma, charakteryzuje się sezonowością. Agencje pracy są w stanie zapewnić dużą liczbę pracowników tymczasowych w krótkim czasie. Jest to możliwe między innymi dlatego, iż posiadają one na bieżąco aktualizowane bazy pracowników. Agencje dbają o to, aby zatrudniane osoby były dopasowane do wykonywanej pracy. Ponadto weryfikują umiejętności kandydatów na przykład przez przeprowadzenie testów manualnych. Dzięki temu Twoje przedsiębiorstwo zyskuje sprawdzony personel. Z agencji warto skorzystać także wtedy, kiedy szukasz pracownika na zastępstwo lub na stanowisko charakteryzujące się dużą rotacją. 

Pomoc agencji jest nieoceniona także w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Pracownicy spoza UE, a w szczególności z Ukrainy i Białorusi, są doceniani na polskim rynku pracy, jednak z ich zatrudnieniem wiąże się wiele formalności, których musi dopełnić pracodawca, aby praca świadczona przez obcokrajowca była legalna. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z agencji pracy, zadba ona o wszystkie niezbędne formalności i dopilnuje urzędowych terminów, minimalizując ilość obowiązków po Twojej stronie.

Wynagrodzenie dla pracowników oraz trudne rekrutacje

Ustalenie wynagrodzenia na odpowiednim poziomie może być nie lada wyzwaniem, jednak współpracując z agencją, możesz jej powierzyć ustalenie optymalnej płacy. Specjaliści znają aktualne dane dotyczące wynagrodzeń, mogą więc pomóc w analizie porównawczej. To bardzo przydatna wiedza, zwłaszcza jeśli firma tworzy zupełnie nowe stanowisko lub poszukuje eksperta w wąskiej dziedzinie.

Agencja pomoże także w przypadku trudnych rekrutacji, czyli takich, gdy wymagania co do przyszłego pracownika są bardzo szczegółowe, a wewnętrzny dział zatrudnienia nie ma doświadczenia w prowadzeniu takiego procesu rekrutacyjnego.

Jak wybrać agencję pracy, aby spełniała Twoje oczekiwania?

Jak jednak wybrać agencję, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i pomoże w znalezieniu kandydata idealnego? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy  firma rekrutacyjna ma doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu kandydatów z konkretnej branży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że współpraca będzie  przebiegała sprawnie.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Techniczne zawody – jak je zdobyć?
Techniczne zawody – jak je zdobyć?
Przeczytaj, na jakie techniczne zawody rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy i jak je zdobyć.
Na czym polega windykacja?
Na czym polega windykacja?
Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług firmy windykacyjnej? Sprawdź, na czym polega taka współpraca oraz cały proces odzyskiwania dóbr materialnych.
Photoshop w Twojej firmie – jak kupić, ile kosztuje?
Photoshop w Twojej firmie – jak kupić, ile kosztuje?
Planujesz zakup Adobe Photoshop dla firm? Poznaj zasady, na jakich możesz to zrobić.
Ostatnie wpisy