Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?
Szkolenia i kursy

Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele firm boryka się ze znalezieniem idealnego kandydata na konkretne stanowisko, a rekrutacje często bywają czasochłonne i trudne. Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z agencji pracy.

Korzyści dla firm

Korzyści wynikające z podjęcia współpracy z agencją pracy może przede wszystkim osiągnąć firma. Dlaczego? Agencje rekrutacyjne mają bowiem spore doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu kandydatów z konkretnej branży, znają doskonale specyfikę jej działalności, a także wiedzą, jakie są oczekiwania wobec pracowników. Dzięki temu zwiększa się pewność, że rekruter zapewni dokładnie takiego kandydata, jakiego szuka Twoja firma. To z kolei zapobiegnie stratom związanym z ewentualnym odejściem pracownika. Ponadto baza kandydatów, którą posiadają agencje pracy, jest zazwyczaj bardzo różnorodna i bogata, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz pracownika idealnego. 

Jeśli chcesz skorzystać z usług agencji pracy, koniecznie odwiedź stronę internetową https://workafford.pl/.

Kiedy skorzystać z agencji?

W jakich sytuacjach warto skorzystać z agencji pracy? Na przykład wtedy, kiedy branża, w której działa Twoja firma, charakteryzuje się sezonowością. Agencje pracy są w stanie zapewnić dużą liczbę pracowników tymczasowych w krótkim czasie. Jest to możliwe między innymi dlatego, iż posiadają one na bieżąco aktualizowane bazy pracowników. Agencje dbają o to, aby zatrudniane osoby były dopasowane do wykonywanej pracy. Ponadto weryfikują umiejętności kandydatów na przykład przez przeprowadzenie testów manualnych. Dzięki temu Twoje przedsiębiorstwo zyskuje sprawdzony personel. Z agencji warto skorzystać także wtedy, kiedy szukasz pracownika na zastępstwo lub na stanowisko charakteryzujące się dużą rotacją. 

Pomoc agencji jest nieoceniona także w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Pracownicy spoza UE, a w szczególności z Ukrainy i Białorusi, są doceniani na polskim rynku pracy, jednak z ich zatrudnieniem wiąże się wiele formalności, których musi dopełnić pracodawca, aby praca świadczona przez obcokrajowca była legalna. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z agencji pracy, zadba ona o wszystkie niezbędne formalności i dopilnuje urzędowych terminów, minimalizując ilość obowiązków po Twojej stronie.

Wynagrodzenie dla pracowników oraz trudne rekrutacje

Ustalenie wynagrodzenia na odpowiednim poziomie może być nie lada wyzwaniem, jednak współpracując z agencją, możesz jej powierzyć ustalenie optymalnej płacy. Specjaliści znają aktualne dane dotyczące wynagrodzeń, mogą więc pomóc w analizie porównawczej. To bardzo przydatna wiedza, zwłaszcza jeśli firma tworzy zupełnie nowe stanowisko lub poszukuje eksperta w wąskiej dziedzinie.

Agencja pomoże także w przypadku trudnych rekrutacji, czyli takich, gdy wymagania co do przyszłego pracownika są bardzo szczegółowe, a wewnętrzny dział zatrudnienia nie ma doświadczenia w prowadzeniu takiego procesu rekrutacyjnego.

Jak wybrać agencję pracy, aby spełniała Twoje oczekiwania?

Jak jednak wybrać agencję, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i pomoże w znalezieniu kandydata idealnego? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy  firma rekrutacyjna ma doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu kandydatów z konkretnej branży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że współpraca będzie  przebiegała sprawnie.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak podnosić swoje umiejętności?
Jak podnosić swoje umiejętności?
Rynek pracy nie jest w obecnej sytuacji najłatwiejszy. Sprawdź, jak możesz podnosić swoje umiejętności, by być atrakcyjnym pracownikiem.
Na czym polega nowa usługa od UPC?
Na czym polega nowa usługa od UPC?
Czym jest SD-WAN, nowa usługa wprowadzona przez UPC Biznes?
Jak wybrać idealny projektor do kina domowego?
Jak wybrać idealny projektor do kina domowego?
Dowiedz się, jak wybrać idealny projektor do kina domowego, zrozumieć różnice między modelami i technologiami, aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję według Twoich potrzeb.
Ostatnie wpisy