Co powinna zawierać nazwa firmy?
Na start

Co powinna zawierać nazwa firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór nazwy firmy wcale nie musi należeć do łatwych. To jedna z kluczowych decyzji, która ma wpływ na jej późniejszy wizerunek. Z tego tekstu dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać.

Nazwa firmy to element, który pozwala na jej identyfikację. Jednak nie możesz jej nazwać dowolnie, jak chcesz. Są pewne wymagania, które muszą być spełnione, w zależności od rodzaju firmy są one inne. Jeśli zamierzasz prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, to w jej nazwie musi być zawarte Twoje imię i nazwisko. Co ważne, musi to być w podanej kolejności i w mianowniku. Jeśli decydujesz się na nierejestrowaną działalność gospodarczą, to nie musisz zastanawiać się nad nazwą. Nie będzie ona widniała w żadnym rejestrze.

W przypadku spółki cywilnej to nie ma ściśle określonych wymagań. Warto jednak dodać imiona i nazwiska osób zakładających firmę. Dzięki temu łatwiej będzie zidentyfikować prowadzących przedsiębiorstwo. Ważne jest też to, żeby dodać zapis „spółka cywilna” lub skrót „s.c”.

Pamiętaj też, że nazwa firmy nie może wprowadzać w błąd. Istnieje grupa wyrazów, przeznaczonych tylko dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności. Do tego zbioru należą słowa, np. bank lub klinika. Nie możesz też wykorzystywać nazw zastrzeżonych, jeśli nie masz do nich praw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*