niedziela, 4 czerwca, 2023

Artykuł sponsorowany

Bezpieczny sprzęt, który pozwoli na sprawny transport towarów to wręcz nieodłączny element wyposażanie każdej firmy transportowej. Poznaj podstawowy osprzęt transportowy, który pomoże Twojej działalności w zapewnieniu bezpiecznego przewozu ładunku.

Bezpieczny przewóz ładunku to podstawa działalności każdej firmy transportowej. Dowiedz się więc, jaki konkretnie sprzęt transportowy pomoże w wykonaniu tego zadania.

Zawiesia transportowe – co to takiego?

Zawiesia transportowe to nic innego jak najbardziej podstawowy osprzęt wykorzystywany w branży transportowej. Jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ładunku. Wykorzystywany jest w połączeniu z innymi elementami, w tym dźwigami, żurawiami oraz suwnicami, a co za tym idzie, jest to sprzęt  niezbędny podczas przeładunku, podnoszenia niektórych elementów o nietypowych kształtach i gabarytach, a także przemieszczania ich.

Zawiesia transportowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to zawiesia linowe z lin stalowych. Ich cechy charakterystyczne to między innymi duża uniwersalność, a także szeroki zakres dopuszczalnych obciążeń roboczych, wysoka trwałość, zwiększona odporność na ostre krawędzie, możliwość regulacji długości cięgien oraz możliwość wymiany osprzętu i dokonywania napraw. Warto także pamiętać, że podczas wyboru zawiesi z lin stalowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich klasę, aby zapobiec na przykład ewentualnemu skruszeniu materiału oraz wydłużeniu się lub zerwaniu cięgien.

Druga grupa zawiesi to zawiesia pasowe, które charakteryzują się przede wszystkim dużą lekkością, elastycznością, miękkością oraz izolacyjnością elektryczną. Cechuje je także możliwość opasania ładunku oraz zastosowania ich w przypadku ładunków wrażliwych na nacisk i uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto zawiesia możemy podzielić także ze względu na sposób zakończenia. Najpopularniejsze są zawiesia cięgnowe, które wykonane są z jednego lub kilku odcinków łańcucha, lub pasa. Z jednej strony zakończone są ogniwem rozbieralnym, z drugiej natomiast elementami umożliwiającymi zaczepienie ładunku. Równie popularne i często używane są zawiesia pętlowe. Jak sama nazwa wskazuje, cięgna mają kształt pętli o obwodzie zamkniętym. Ten model wykorzystywany jest głównie do transportowania długich elementów lub części o okrągłym kształcie. Inne zawiesia występujące na rynku to zawiesia o obwodzie zamknięty oraz zawiesia pasowe wężowe.

Bez względu na to, jakich konkretnie zawiesi potrzebują Twoja firma, możesz mieć pewność, że odpowiedni sprzęt znajdziesz na stronie https://e-hak24.pl/.

Sprzęt magazynowy

W firmie transportowej nie może także zabraknąć sprzętu magazynowego. Najczęściej są to pojazdy takie jak wózki transportowe dopasowane do potrzeb danego magazynu. Możesz wybierać spośród wózków dwukołowych i paletowych, a także podnośnikowych.

Wybierając wózek, pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na maksymalny udźwig, promień skrętu oraz wielkość przestrzeni załadunkowej. Bardzo istotna jest również jakość wykonania oraz opcjonalne dodatkowe wyposażenie. Do kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, należy także odległość środka ciężkości ładunku od czoła wideł, prędkość jazdy, prędkość podnoszenia i opuszczania, wysokość podnoszenia czy zdolność pokonywania wzniesień.

Zdj. główne: Kendall Henderson/unsplash.com

Tagi: , ,

Studentka komunikacji wizerunkowej i fanka innowacyjnych rozwiązań. W wolnych chwilach testerka ciekawych gadżetów oraz aplikacji, szczególnie tych przydatnych na treningu oraz w podróży.

0 Komentarze

Zostaw komentarz