Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura profesjonalnym firmom?
Zarządzanie

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura profesjonalnym firmom?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Miejsce pracy, takie jak biuro musi być utrzymane w porządku, by było komfortowe i bezpieczne dla pracowników. Nikt nie lubi przebywać w bałaganie, czysta i uporządkowana przestrzeń jest dużo bardziej przyjazna i sprzyja produktywności. Porządek w biurze nie jest jednak tak łatwą i oczywistą kwestią, jak mogłoby się wydawać. Pracownicy nie mają w zakresie swoich obowiązków sprzątania biura, dlatego jego prowadzenie nie może odbywać się bez współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą. Oto dlaczego warto zlecić sprzątanie biura specjalistom. 

Jasny podział obowiązków   

Zatrudnienie firmy sprzątającej pozwala na jasne przydzielenie obowiązków jednej, konkretnej grupie. Niestety jeśli na przykład dozorca czy pracownik ochrony ma jednocześnie zajmować się sprzątaniem, koniec końców ani jednego, ani drugiego zadania nie może wykonywać na sto procent. Dzięki temu, że zatrudniona zostanie firma sprzątająca biuro, możesz mieć pewność, że ekipa szybko i dokładnie posprząta całe pomieszczenie

Niestety łączenie wielu funkcji w jednej osobie bardzo rzadko okazuje się być dobrym pomysłem i najczęściej skutkuje tylko przemęczeniem pracownika i słabymi wynikami. Czystość w biurze to nie przelewki, a brud może stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników, którzy spędzają w jednej przestrzeni jedną trzecią doby przez pięć dni w tygodniu. 

Dostęp do lepszych i skuteczniejszych środków czyszczących   

Naprawdę mocne i skuteczne produkty do sprzątania nie są dostępne w zwykłych sklepach. Profesjonalna hurtownia środków czystości jest często zarezerwowana przede wszystkim dla firm zajmujących się sprzątaniem. Przede wszystkim osoby zatrudnione lub prowadzące taką działalność będą wiedziały najlepiej, jaki płyn czy mleczko wybrać do danej powierzchni czy konkretnego rodzaju zabrudzeń. Przez większą moc czyszczenia środki chemiczne lepiej pielęgnują powierzchnie, na dłużej utrzymują je w czystości i dezynfekują. Zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa warto wziąć pod uwagę dezynfekujące właściwości większości profesjonalnych środków do sprzątania. 

Czyszczenie trudnych miejsc   

Przestrzenie, które trudno jest wyczyścić i takie, za które trzeba wziąć się sposobem są szczególnie ważne podczas sprzątania biura, ponieważ w wyniku użytkowania przez wiele osób, brudzą się one bardzo szybko. Również urządzenia elektroniczne, takie jak ekspres do kawy czy klimatyzacja nie są wcale łatwe do wyczyszczenia, choć jest to konieczne. Profesjonalna chemia do klimatyzacji jest w pełni skuteczna i bezpieczna dla sprzętu tylko, jeśli zostanie odpowiedni sposób zaaplikowana. Lepiej nie ryzykować na własną rękę i zostawić to zadanie profesjonalistom. 

Systematyczne i dokładne sprzątanie   

Jeśli wyłącznie do sprzątania zatrudnisz oddzielną grupę pracowników, którą możesz uczciwie rozliczyć z efektów ich pracy, możesz spokojnie założyć, że powierzone im zadania zostaną wykonane. Jeśli w gestii rezydentów poszczególnych biurek byłoby dbanie o porządek na stanowiskach pracy i w ich okolicy, każdy wykonałby to zadanie inaczej, w efekcie czego biuro nie byłoby do końca czyste.

Pomijając fakt, że zapis o porządkowaniu przestrzeni musiałby znaleźć się w zakresie obowiązków każdego pracownika, w przeciwnym razie nie możesz oczekiwać, że wszyscy zrealizują Twoją prośbę.

Zdj. główne: LYCS Architecture/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
System Wczesnego Ostrzegania dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji!
System Wczesnego Ostrzegania dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji!
System Wczesnego Ostrzegania, czyli pomoc dla przedsiębiorców w kryzysie!
Systemy magazynowe – jak usprawnić zarządzanie magazynem?
Systemy magazynowe – jak usprawnić zarządzanie magazynem?
W dzisiejszych czasach skuteczne zarządzanie magazynem jest kluczowe dla prowadzenia sprawnego biznesu. W artykule przedstawimy, jak systemy magazynowe mogą pomóc w usprawnieniu procesów magazynowych i zwiększeniu efektywności całej firmy.
Jak pozycjonować stronę za granicą? To warto wiedzieć!
Jak pozycjonować stronę za granicą? To warto wiedzieć!
Sprawdź, co warto wiedzieć o pozycjonowaniu strony za granicą.
Ostatnie wpisy