Wszystko co musicie wiedzieć na temat giełdy online
Finanse

Wszystko co musicie wiedzieć na temat giełdy online

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy warto inwestować w akcje, to musicie pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem. Dziś przedstawimy Wam ważne informacje na temat giełdy online. Dowiecie się jak działa i jak na niej inwestować.

Czym jest giełda online?

Giełda online jest to wirtualny rynek, na którym można kupować czy też sprzedawać określone papiery wartościowe, a więc akcje. Co istotne handle możne prowadzić zasadniczo z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy tylko posiadać urządzenie z dostępem do Internetu, a także kapitał, który znajduje się na rynku maklerskim. W tym przypadku wszelkiego rodzaju papiery wartościowe kupuje się i sprzedaje online, wykorzystując do tego brokera internetowego. Tutaj nie korzysta się już z pomocy pośrednika typu makler, przy czym nadal inwestuje się realne pieniądze. Możecie więc zyskać, ale też stracić i już tutaj trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowanie więcej inwestorów traci. Na giełdzie online to Wy decydujecie o tym jakie papiery wartościowe kupujecie i sami zamawiacie transakcje. Występuje też duże ryzyko posiadania nowych akcji. Jest to choćby ryzyko rynkowe, które jest związane z sytuacją jaka panuje na rynku. Na skutek np.. pandemii może dojść do recesji i żaden inwestor nie może temu zapobiec. Występuje też ryzyko specyficzne, które akurat jest związane z sytuacją danej firmy. Na skutek np. niewłaściwego zarządzania czy też pogorszenia się sytuacji ceny akcji mogą znacząco się zmniejszyć. 

Jak stawiać pierwsze kroki na giełdzie online?

Aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie online, trzeba założyć rachunek maklerski i można zdecydować się zarówno na indywidualny, jak i wspólny. Ponadto warto zastanowić się, jaką posiada się wiedzę na temat produktów finansowych. Każda inwestycja  w akcje online wiąże się z dużym ryzykiem, z którego trzeba zdawać sobie sprawę. Jeżeli więc nie macie specjalistycznej wiedzy i dopiero stawiacie pierwsze kroki, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest otworzenie konta testowego i sprawdzenie swoich umiejętności w wersji demo. Rzecz jasna należy to raczej traktować przez pryzmat zabawy. Skoro to już jasne i macie wybrany rachunek maklerski, to musicie dopełnić jeszcze formalności, a więc go podpisać i możecie rozpocząć inwestowanie w akcje na giełdzie online. Broker wykona zlecone przez Was transakcje. 

Jak złożyć zlecenie na giełdzie online?

Aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie online, musicie posiadać określony kapitał, który musi znaleźć się na Waszym rachunku. Warto przygotować określoną strategię i od razu zastanowić się nad tym, jaką kwotę jesteście w stanie zainwestować i jak duże ryzyko możecie ponieść. Teraz możecie już przejść do złożenia zlecenia. Wystarczy tylko zalogować się na rachunek maklerski i kliknąć wybraną opcję, a więc zlecenie kupna lub sprzedaży. Można korzystać ze zlecenia z limitem, ale też zlecenia po każdej cenie. Składając zlecenie z limitem ustalacie maksymalną cenę za jaką jesteście gotowi kupić akcje. Do tego ustalacie minimalną cenę za jaką jesteście w stanie ją sprzedać. Pamiętajcie jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie przy wyborze konta maklerskiego nie kierujcie się tylko i wyłącznie ceną. Wybierzcie takie, które oferują pomoc licencjonowanych brokerów, ale też dają możliwość skorzystania choćby z analizy rynku.            

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*