Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Finanse

Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie nieruchomości to program finansowy, dla którego każdy odpowiedzialny właściciel domu lub mieszkania powinien znaleźć miejsce. Polega na wypłacie odszkodowania w razie wystąpienia zdarzenia losowego, wymienionego w spisie ryzyk dostępnych w danej polisie. Co to oznacza? Że ubezpieczenie nieruchomości w żadnym stopniu nie chroni nas przed wystąpieniem zdarzenia losowego, jak np. alarmy czy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, lecz przed ich finansowymi skutkami. Bo zalanie, pożar, powódź, gradobicie czy pękanie mrozowe to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Podstawowy zakres – dobra ochrona w dobrej cenie

Na podstawowy zakres ubezpieczenia nieruchomości powinien zdecydować się każdy, kto chce choćby w minimalnym stopniu ochronić swoją finansową przyszłość. Podstawowy zakres obejmuje wypłatę odszkodowania za uszkodzenie ścian oraz konstrukcji nośnej budynku, nie zaś kradzież ruchomości znajdujących się we wnętrzu. Większość towarzystw ubezpieczeniowych w podstawowym zakresie polisy obejmuje:

 • huragany,
 • gradobicia,
 • zalanie,
 • lawiny,
 • dymy i sadza,
 • niedbalstwo,
 • pożary,
 • powodzie,
 • deszcz nawalny,
 • i wiele innych.

Lista ta nie jest jednak wyczerpana, gdyż tak naprawdę różni się w zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dla przykładu Inter Polska zapewnia także ochronę rzeczy osobistych gości oraz mienie służbowe, a Generali – rażące niedbalstwo.

Rozszerzony zakres – chroń pewniej

Rozszerzony zakres, jak sama nazwa wskazuje, zwiększa liczbę ryzyk pokrywanych w całości przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Najwyższy poziom to All Risks – rozwiązanie kompletne i dla najbardziej wymagających, które polega na braku jakichkolwiek wykluczeń. Wariant podstawowy zawsze jednak, niezależnie od towarzystwa, możesz rozszerzyć o:

 • kradzież z włamaniem,
 • stłuczenia,
 • rabunki,
 • przepięcia,
 • wandalizm,
 • dewastację,
 • i wiele innych.

Ponadto polisa może obejmować także ruchomości znajdujące się we wnętrzu danego domu, w tym telefony komórkowe, telewizory, sprzęt audio oraz wiele innych. Wystarczy ustalić wraz z towarzystwem ubezpieczeniowym sumę ubezpieczenia i w ten sposób chronić się finansowo nie tylko na wypadek uszkodzenia ścian, lecz także kradzieży np. przedmiotów elektronicznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Cechy charakterystyczne dla niektórych towarzystw

Niektóre towarzystwa, jak wskazuje nam na to ubezpieczenie domu – kalkulator, dają także możliwość precyzyjnego dopasowania konkretnego produktu finansowego do potrzeb danego domu lub mieszkania. Możesz np. wybrać NNW swoich zwierząt domowych, ochronę rzeczy osobistych zniszczonych poza miejscem zamieszkania, np. zegarki, klucze oraz smartfony czy tablety, a nawet objąć ochroną architekturę całego ogrodu. Wszystko to sprawia, że każdy może dopasować ubezpieczenie swojej nieruchomości do własnych potrzeb i podjąć odpowiedzialną, lecz także w pełni przemyślaną decyzję. Dobrym pomysłem jest wspomniany wyżej kalkulator, który jasno i wyraźnie określa wszelkie za i przeciw każdego TU.

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinna wyglądać struktura zespołu projektowego?
Jak powinna wyglądać struktura zespołu projektowego?
Dobrze dobrany zespół projektowy to klucz do odniesienia sukcesu! Sprawdź, jak powinna wyglądać jego struktura.
Usprawnienie komunikacji z klientami – te narzędzia to umożliwią
Usprawnienie komunikacji z klientami – te narzędzia to umożliwią
Jeśli chcesz, żeby kontakt klientów z Twoją firmą był na możliwie wysokim poziomie, wprowadź te rozwiązania.
Najważniejsze elementy strategii promocji – jakie?
Najważniejsze elementy strategii promocji – jakie?
Promocja jest jednym z kluczowych elementów w strategii marketingowej każdej firmy. Ma na celu zwiększenie świadomości marki, przyciągnięcie nowych klientów, a także zwiększenie sprzedaży. Istnieją różne metody promocji, które mogą być wykorzystane w strategii marketingowej. W tym artykule omówimy najważniejsze elementy strategii promocji.
Ostatnie wpisy