Facebook walczy z dezinformacją
Marketing i reklama

Facebook walczy z dezinformacją

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Portal społecznościowy chce zapobiegać rozprzestrzenianiu się fake newsów. Ma w tym pomóc zaostrzenie polityki dotyczącej publikowania nieprawdziwych informacji.

Facebook ma plan, który ma zapobiec funkcjonowaniu fałszywych informacji. Gigant społecznościowy cały czas prowadzi działania, których celem jest wykluczanie takich treści z portalu. Jednym ze sposobów jest zaostrzenie polityki dotyczącej publikowanych informacji. Facebook planuje wprowadzenie mechanizmu, który będzie ostrzegał użytkownika przed wejściem na stronę, która publikuje fake newsy. W takiej sytuacji będzie wyświetlał się komunikat, informujący, o tym, że w danym miejscu publikowane są fałszywe informacje. Co prawda, użytkownik sam będzie nadal decydował o tym, że chce z niego skorzystać, jednak pojawiający się komunikat może go odstraszyć.

Co ciekawe, ostatnio portal zmienił politykę w sprawie jednej z teorii uważanej za fake news. Chodzi o opinię, że wirus powodujący pandemię COVID 19 został wypuszczony z chińskiego laboratorium. Wcześniej ta informacja była blokowana i uważana za fałszywą. Jednak po tym, jak Joe Biden polecił weryfikację tej teorii, Facebook przestał ją blokować do czasu wyjaśnienia.

Źródło: materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*