BHP w firmie – co jest konieczne?
Na start

BHP w firmie – co jest konieczne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy powstały z myślą zarówno o pracownikach, jak i pracodawcach. Służą one przede wszystkim zapewnieniu dogodnych i bezpiecznych warunków w miejscu pracy podczas wykonywania swoich obowiązków. Mają zapobiegać wypadkom przy pracy oraz wszelkiego rodzaju kontuzjom i obrażeniom wynikającym z zaniedbań. Zobacz, jakie przepisy BHP bezwzględnie muszą być przestrzegane w firmach. 

Oznaczenia BHP 

W zależności od charakteru oraz zakresu działalności danego przedsiębiorstwa czy zakładu pracy, oznaczenia te będą się różnić. W magazynach czy fabrykach przemysłowych konieczne są inne oznakowania niż w biurze firmy IT. Są jednak znaki BHP, które pojawić się muszą w każdym budynku, bez względu na to, jaki jest jego charakter. Jest to między innymi tablica z numerami alarmowymi, oznaczenie drogi ewakuacyjnej i pożarowej, miejsc pod napięciem oraz szafek, gdzie przetrzymywane są toksyczne lub żrące środki chemiczne.

Ważne są także widoczne oznakowania progów oraz obniżonych sufitów, które mogłyby stanowić zagrożenie. Te oznaczenia powinny znajdować się w każdym miejscu pracy, bez względu na to, czy jest to biuro, sklep, magazyn, szkoła czy fabryka. 

Jak zagwarantować bezpieczeństwo w miejscu pracy?  

Jedyną drogą do tego, by firma była miejscem bezpiecznym, są regularne i obowiązkowe szkolenia BHP Warszawa i inne duże miasta Polski oferują szeroki wybór firm zajmujących się tego rodzaju działalnością. Jeśli w Twojej okolicy nie funkcjonuje przedsiębiorstwo świadczące takie usługi, kursy BHP online sprawdzą się równie dobrze. Każdy nowy pracownik podczas pierwszych dni pracy powinien ukończyć takie szkolenie, a cała firma co jakiś czas powinna przechodzić kursy przypominające, tak, aby każdy doskonale znał przepisy BHP i wiedział, jak się do nich stosować.

Odzież robocza   

Nie w każdym miejscu pracy konieczne jest noszenie odzieży roboczej czy ochronnej, jednak zawody wymagające pracy w trudnych warunkach lub na dworze, wymagają odpowiedniego stroju.

Ubrania robocze mają na celu po pierwsze chronić prywatna odzież pracowników przed zniszczeniem, ale też przystosowane są do konkretnych prac. W tym przypadku istotne są takie parametry, jak grubość oraz rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest odzież, jego odporność na wysokie temperatury, ostrza, przetarcia oraz środki chemiczne. W zależności od stanowiska, ubrania robocze lub ochronne będą się od siebie różnić, tak, by dopasować strój pracowniczy do wykonywanych obowiązków.

Zdj. główne: Piotr Chrobot/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zmotywować się i utrzymać regularność nauki na kursie języka angielskiego?
Jak zmotywować się i utrzymać regularność nauki na kursie języka angielskiego?
Motywacja i regularność w nauce języka angielskiego: Klucz do sukcesu i osiągnięcia celów.
Adobe Photoshop Lightroom – jak z niego korzystać?
Adobe Photoshop Lightroom – jak z niego korzystać?
Poznaj tajniki Adobe Photoshop Lightroom i w profesjonalny sposób segreguj, edytuj i udostępniaj swoje zdjęcia.
Systemy antykradzieżowe dla firm
Systemy antykradzieżowe dla firm
Prowadzisz swoją firmę i nie wiesz jeszcze, jak chronić ją przed kradzieżami? Przedstawiamy skuteczne systemy antykradzieżowe dla firm i przedsiębiorstw.
Ostatnie wpisy