Artykuł sponsorowany
Abonament na telefon stworzony został również dla osób, które często bywają poza granicami kraju. W trakcie podpisywania umowy należy jednak zwrócić uwagę na kilka informacji, które są niezwykle istotne w kwestii używania telefonu poza obszarem Polski. Dowiedz się, co jest najważniejsze i jaką umowę wybrać, aby cieszyć się bezproblemową podróżą.
Wiele abonamentów dostępnych na rynku, nie oferuje dodatków w postaci darmowego roamingu. Dla osób, które nie wyjeżdżają z kraju, jest to niepotrzebna opcja, za którą trzeba dopłacać. Warto przed podpisaniem umowy zwracać uwagę na warunki roamingu. W nich zawarte są informacje o tym, czy taka usługa jest darmowa oraz to, ile danych można zużyć za granicą. Oferty przygotowane z myślą o podróżujących zapewniają darmowy roaming oraz nielimitowane pakiety minut na telefony stacjonarne, komórkowe oraz brak wyznaczonych ograniczeń na SMS-y i MMS-y.
W przypadku połączenia internetowego warto dokładnie przyjrzeć się warunkom i pakietom. Wiele operatorów określając ilość GB w roamingu, opisuje wartość wyliczoną z pakietu krajowego. Oznacza to, że jeśli wartość internetu w roamingu wynosi 5 GB, a krajowy 10 GB, to jeśli zużyło się te 10 GB przed wyjazdem, za granicą nie będzie miało się dostępu do internetu. Warto to dokładnie zbadać. Zadanie to ułatwią konsultacji ze strony Komórkomat. Dzięki ich wiedzy można dowiedzieć się, czego potrzebuje się przed wyjazdem zagranicę oraz, jak zapewnić sobie najlepsze warunki.
Wybierając abonament, należy sprawdzić obszar, na którym obowiązuje roaming. Ten dotyczy w głównej mierze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Warto jednak dowiedzieć się, na jakich dokładnie łączach działa dany operator za granicami państwa. Możliwe, że w danym miejscu, w obcym kraju nie będzie zasięgu, mimo tego, że ten był oferowany przez danego operatora. Nie będzie to jednak wina abonamentu, a zasięgu wież transmisyjnych, które mogą akurat nie działać w danej okolicy.
Przy podpisywaniu umowy warto dokładnie przyjrzeć się wszelkim szczegółom. Takie dane dostępne są u sprzedawców, konsultantów i na stronie https://komorkomat.pl/abonament/. Sprawdzenie wszystkich danych jest bardzo istotne, ponieważ niektórzy operatorzy pobierają dodatkowe opłaty, np. za uruchomienie roamingu bądź za wykorzystywanie internetu za granicami kraju. Istotna jest również ilość danych komórkowych, które używa się w obcym państwie. W odróżnieniu od większości pakietów na terenie kraju, za używanie internetu po zużyciu GB, naliczane są kolejne opłaty, które ostatecznie pojawiają się na rachunku. W ten sposób można niepostrzeżenie zwiększyć opłaty nawet o kilkadziesiąt złotych w danym miesiącu. Warto jedynie przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeanalizować bądź skonsultować się z jednym z konsultantów dostępnych na stronie https://komorkomat.pl/.
Fot.: Onur Binay/unsplash.com