Zmiana danych w CEIDG – co trzeba zgłosić?
Na start

Zmiana danych w CEIDG – co trzeba zgłosić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założyłeś firmę, jednak po kilku miesiącach chcesz zmienić jej dane? Zobacz, jakie informacje musisz podać w CEIDG i jak je zmienić.

Jakie dane można zmienić?

Podczas trwania działalności Twojego przedsiębiorstwa mogą zachodzić w nim zmiany. To naturalne i nie należy się tego obawiać. Istotne jest jednak to, żeby na bieżąco aktualizować wpisy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jakie dane możesz zmienić? Na przykład siedzibę firmy, nazwę czy dane kontaktowe. Zdecydowałeś się rozszerzyć obszar działalności? Pamiętaj, żeby zaktualizować kod PKD. Co jeszcze możesz zmienić? Oto lista:

  • nazwa firmy,
  • adres korespondencyjny,
  • dane kontaktowe,
  • adres skrzynki ePUAP,
  • data rozpoczęcia działalności,
  • dane zarządcy sukcesyjnego.

Kiedy i jak zaktualizować wpis w CEIDG?

Na wprowadzenie zmian w większości przypadków masz 7 dni roboczych od momentu jej zaistnienia. Dotyczy to zmiany adresu, nazwy, danych korespondencyjnych oraz kodu PKD. W przypadku wprowadzenia zarządcy sukcesyjnego zmiana musi być dokonana niezwłocznie. W jaki sposób możesz tego dokonać? Sprawę załatwisz w urzędzie gminy lub miasta. Możesz to także zrobić online, przez stronę CEIDG lub biznes.gov.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Reklama w wyszukiwarce – kiedy z niej skorzystać?
Reklama w wyszukiwarce – kiedy z niej skorzystać?
Czy taka opcja będzie odpowiednia dla każdej firmy?
Co może wchodzić w zakres zarządzania firmą?
Co może wchodzić w zakres zarządzania firmą?
Outsourcing kadr i płac, system WMS, ubezpieczenia dla firm… Jak połączyć nowoczesną technologię i zarządzanie własnym biznesem? Przekonaj się, że to wcale nie musi być trudne!
Jak wykorzystać kamery IP Dahua do stworzenia efektywnego systemu monitoringu?
Jak wykorzystać kamery IP Dahua do stworzenia efektywnego systemu monitoringu?
Odkryj możliwości, jakie dają kamery IP marki Dahua w budowaniu skutecznego systemu monitoringu. Poznaj praktyczne wskazówki i porady dotyczące wykorzystania technologii IP do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.
Ostatnie wpisy