Zmiana danych w CEIDG – co trzeba zgłosić?
Na start

Zmiana danych w CEIDG – co trzeba zgłosić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założyłeś firmę, jednak po kilku miesiącach chcesz zmienić jej dane? Zobacz, jakie informacje musisz podać w CEIDG i jak je zmienić.

Jakie dane można zmienić?

Podczas trwania działalności Twojego przedsiębiorstwa mogą zachodzić w nim zmiany. To naturalne i nie należy się tego obawiać. Istotne jest jednak to, żeby na bieżąco aktualizować wpisy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jakie dane możesz zmienić? Na przykład siedzibę firmy, nazwę czy dane kontaktowe. Zdecydowałeś się rozszerzyć obszar działalności? Pamiętaj, żeby zaktualizować kod PKD. Co jeszcze możesz zmienić? Oto lista:

  • nazwa firmy,
  • adres korespondencyjny,
  • dane kontaktowe,
  • adres skrzynki ePUAP,
  • data rozpoczęcia działalności,
  • dane zarządcy sukcesyjnego.

Kiedy i jak zaktualizować wpis w CEIDG?

Na wprowadzenie zmian w większości przypadków masz 7 dni roboczych od momentu jej zaistnienia. Dotyczy to zmiany adresu, nazwy, danych korespondencyjnych oraz kodu PKD. W przypadku wprowadzenia zarządcy sukcesyjnego zmiana musi być dokonana niezwłocznie. W jaki sposób możesz tego dokonać? Sprawę załatwisz w urzędzie gminy lub miasta. Możesz to także zrobić online, przez stronę CEIDG lub biznes.gov.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kasy fiskalne online – gdzie są obowiązkowe?
Kasy fiskalne online – gdzie są obowiązkowe?
Którzy przedsiębiorcy muszą zmienić swoją kasę fiskalną na kasę online? Znamy odpowiedź!
Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Jakie ryzyka obejmuje ubezpieczenie nieruchomości?
Ubezpieczenie nieruchomości to program finansowy, dla którego każdy odpowiedzialny właściciel domu lub mieszkania powinien znaleźć miejsce. Polega na wypłacie odszkodowania w razie wystąpienia zdarzenia losowego, wymienionego w spisie ryzyk dostępnych w danej polisie.
Czym są artykuły POS?
Czym są artykuły POS?
Artykuły POS to nieodłączny element marketingu w sprzedaży detalicznej. Skrót pochodzi od angielskiego terminu "Point of Sale", który oznacza punkt sprzedaży. Artykuły POS to różnego rodzaju gadżety reklamowe i ekspozycje, które służą do promocji produktów w miejscach, gdzie dokonuje się sprzedaży.
Ostatnie wpisy