W jaki nowoczesny sprzęt do biura warto inwestować?
Na start

W jaki nowoczesny sprzęt do biura warto inwestować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozwój technologii pozwala na wiele nowoczesnych udogodnień – również w biurach. Nowoczesny sprzęt to przede wszystkim sprawniejsza, wydajniejsza oraz efektywniejsza praca. Dowiedz się więc, w jakie urządzenia biurowe warto inwestować, aby stworzyć biuro na miarę XXI wieku.

Praca biurowa w dzisiejszych czasach w sporej mierze opiera się na nowoczesnym sprzęcie. Ułatwia on znacząco wykonywanie typowo biurowych zadań, a co za tym idzie, praca staje się bardziej wydajna i efektywniejsza. Podpowiadamy więc, w jaki nowoczesny sprzęt warto inwestować, aby Twoje biuro działało na pełnych obrotach. 

Podstawa pracy biurowej, czyli komputer

Dzisiejsza praca biurowa jest w ogromnej mierze scyfryzowana, dlatego też nikogo już nie dziwi, że nieodłącznym elementem będącym fundamentem funkcjonowania biura jest komputer. Ważne jest więc, aby nie oszczędzać na biurowych sprzętach komputerowych.

Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze komputera stacjonarnego lub laptopa przystosowanego do pracy biurowej? Bardzo istotnym parametrem jest pamięć RAM. Jeśli chcesz, aby Twój komputer pracował szybko i sprawnie, to absolutnym minimum będzie 8 GB RAM. Innym, równie ważnym, czynnikiem, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę, wybierając sprzęt biurowy, jest dysk SSD. To właśnie on w największym stopniu decyduje o szybkości komputera, a co za tym idzie o komforcie pracy przy nim.

Zastanów się także nad wyborem monitora. Każdy z nich będzie przystosowany do nieco innych zadań, jednak do pracy biurowej wystarczy ten najbardziej uniwersalny. Istotną rolę może jednak odegrać jego rozdzielczość oraz powłoka. Najbardziej polecanym rozwiązaniem do biur są monitory Full HD z matową powłoką nieodbijającą światła. 

Ruter oraz szybki internet

Oprócz sprawnego komputera w biurze musi być równie sprawny internet. Zagwarantuje go na przykład dobry router. Jednak dobry, to znaczy jaki? Warto postawić na model posiadający gigabitowy port WAN oraz dwupasmowe Wi-Fi w standardzie AC. Dzięki takiemu ruterowi internet w Twoim biurze będzie działał szybko i bez zakłóceń, co z pewnością znacząco podniesie komfort pracy. W szukaniu odpowiedniego routera dla Twojego biura z pewnością pomoże sklep RTV internetowy Dilihho.pl.

Kserowanie i drukowanie 

W zależności od wielkości i specyfiki biura oraz od liczby jego pracowników, a także branży, w jakiej nasza firma pracuje, możemy inwestować w osobne sprzęty bądź w jedno urządzenie wielofunkcyjne.

Jeśli zależy Ci na rozwiązaniu typowo biurowym, to najlepszym wyborem będzie drukarka laserowa, która będzie niezastąpiona podczas szybkiego i sprawnego drukowania potrzebnych dokumentów. Warto zainwestować w nowoczesny model pozwalający na przesyłanie dokumentów za pomocą smartfona lub po portu Bluetooth, co jeszcze bardziej usprawni proces drukowania.

Co jeszcze przyda się w biurze?

Oprócz tych podstawowych elementów wyposażenia biura, warto także zainwestować w dobrej jakości niszczarkę, która stała się niezbędna po wprowadzeniu RODO. Przydatne mogą okazać się także  telefony stacjonarne bezprzewodowe, które ułatwią komunikację między pracownikami. Zastanów się także nad zakupem różnego rodzaju akcesoriów komputerowych, które poprawią jego działanie oraz wydłużą jego żywotność.

Zdj. główne: Tim van der Kuip/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obsługa księgowa firmy – jak ją wybrać?
Obsługa księgowa firmy – jak ją wybrać?
Księgowość tradycyjna czy internetowa? Sprawdź, jaka będzie najlepsza dla Twojej firmy!
Na czym wydrukować reklamę?
Na czym wydrukować reklamę?
Przeprowadzenie skutecznej kampanii marketingowej dla firmy to niełatwe zadanie. Podpowiadamy, gdzie warto umieścić swoją reklamę.
Co może wchodzić w zakres zarządzania firmą?
Co może wchodzić w zakres zarządzania firmą?
Outsourcing kadr i płac, system WMS, ubezpieczenia dla firm… Jak połączyć nowoczesną technologię i zarządzanie własnym biznesem? Przekonaj się, że to wcale nie musi być trudne!
Ostatnie wpisy