niedziela, 4 czerwca, 2023

Działanie podjęte przez wydawnictwo Nowa Era przed rozpoczęciem roku szkolnego pokazują, że jest to wykonalne. Wystarczy, że ma się do tego 100 pracowników i planuje operację przez pół roku. 

W trakcie czterotygodniowej operacji należało spakować nawet 40 tysięcy zamówień w ciągu tygodnia.  Po to, aby rozdysponować 9,5 miliona książek i ćwiczeń we właściwym porządku, zaprojektowano specjalną linię produkcyjną, która musiała być przygotowana już na 1 sierpnia. Dodatkowo zdecydowano się na tylko jedną linię zaopatrzoną w dużą liczbę stanowisk po to, aby zapewnić produktywność procesu. Półroczny proces planowania całej operacji jest konieczny z uwagi na jej dynamikę i krótkotrwałość. 

Na całą operację przypadło 6 tysięcy palet, które z zewnętrznego magazynu transportowano w liczbie ok. 15 naczep na dobę. Jednym z największych wyzwań było zapewnienie właściwej płynności linii produkcyjnej. Odpowiedni przebieg procesu wymagał też właściwego dbania o pracowników tak, aby praca nie była ponad ich fizyczne i psychiczne siły.

Tagi: , ,

Z zaciekawieniem przygląda się temu, jak dynamicznie w ciągu ostatnich miesięcy rozwija się branża e-commerce. Widzi w tym szansę zwłaszcza dla młodych i energicznych ludzi, którzy chętnie korzystają z nowinek technicznych. Sam bardzo ceni sobie pracę zdalną i niezależność. Chętnie dzieli się z innymi przemyśleniami i zdobytymi informacjami. Lubi naturę, zwierzęta i ciekawe rozmowy przy kawie.

0 Komentarze

Zostaw komentarz