Jak szukać nowej pracy?
Inne

Jak szukać nowej pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Znalezienie nowej pracy może przysporzyć ci wielu kłopotów. Zanim zaczniesz wysyłać CV do pracodawców, warto dobrze się do tego przygotować. Zobacz, jak szukać nowej pracy.

Stwórz listę potencjalnych pracodawców

Na samym początku warto spisać wszystkie firmy, w których chcesz pracować. Nie martw się, jeśli w danym momencie nie prowadzą rekrutacji. Możesz wysłać do nich list motywacyjny, w którym uzasadnisz, dlaczego chcesz pracować akurat u nich. Zwróć uwagę także na kraj, w którym ma odbywać się praca Niemcy na pewno będą mieć inne wymagania niż Polacy. 

Zbierz dane o pracodawcach 

Informacje o przyszłych pracodawcach na pewno ułatwią ci pisanie CV i listu motywacyjnego. Jeśli interesuje cię na przykład praca magazynier, odwiedzaj portale poświęcone tej dziedzinie. Dobra znajomość branży i jej specyfiki na pewno ułatwi ci poszukiwania pracy, a także przygotuje na rozmowy kwalifikacyjne. 

Stwórz dokładny plan działania

Odpowiedz sobie na takie pytania, jak: w jaki sposób będziesz  poszukiwać pracy, jakimi metodami, ile czasu dajesz sobie na znalezienie nowego zatrudnienia, oraz ile czasu dziennie czy tygodniowo poświęcisz na to czasu. Pamiętaj także, aby ustalić swoje wymagania co to swojego przyszłego zatrudnienia. Jaka forma pracy cię interesuje, jaki ma mieć wymiar czasu oraz jakie chcesz otrzymać wynagrodzenie. 

Zacznij aktywnie szukać pracy

Teraz możesz wprowadzić swój plan działania w życie i zacząć aktywnie go realizować. Monitoruj branżę, przeglądaj ogłoszenie w prasie i internecie, śledź takie stronki jak https://praca-kierowcy.com/, zacznij subskrybować newslettery z aktualnościami z branży oraz z ofertami pracy. Ponadto rozmawiaj ze znajomymi, stwórz profile na przydatnych portalach społecznościowych, a także dyskutuj na forach. Pokaż się swojemu przyszłemu pracodawcy z jak najlepszej strony. Nie zapomnij również o tym, aby dostosowywać swoje CV do firmy, do której aktualnie aplikujesz. Nie podawaj tam informacji, które z punktu widzenia rekrutera mogą okazać się zbędne i niepotrzebne. 

Co w przypadku niepowodzeń? 

Przede wszystkim nie poddawaj się i nie trać wiary w siebie. Przeanalizuj swoje działania. Czy aby na pewno poświęcasz wystarczająco dużo czasu na szukanie pracy? Czy kontaktujesz się z dobrymi osobami? Może aplikujesz na złe stanowisko albo akurat na nim nie szukają nowego pracownika? Znalezienie nowego zatrudnienia może być ciężkie, ale nie wolno poprzestawać w swoich działaniach.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ron Lach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*