środa, 7 czerwca, 2023

Badania i analizy wskazują, że nowe, innowacyjne przedsiębiorstwa nie ucierpiały z powodu ograniczeń, jakie powstały w wyniku wybuchu pandemii COVID 19. Ponad 1/3 firm notuje wzrosty w ostatnim czasie.

Tegoroczne raporty wskazują, że mimo braku nowych klientów, start-upy dobrze sobie radzą na rynku. Niewiele przedsiębiorstw ocenia negatywnie wpływ pandemii na działania na rynku.

Polskie start-upy dobrze poradziły sobie w pandemii, ponieważ w ubiegłym roku – mimo ogólnych trudności w gospodarce – udało im się pozyskiwać finansowanie z rynku. Z opublikowanego w styczniu 2021 raportu „Transakcje na polskim rynku VC 2020” wynika, że w ubiegłym roku wartość inwestycji pozyskanych przez start-upy była rekordowa, na poziomie 2,1 mld zł. – powiedział serwisowi Newseria Biznes Artur Piecha, dyrektor marketingu klientów kluczowych i korporacyjnych Orange Polska.

Coraz częściej duże firmy oraz korporacje decydują się na współpracę ze start-upami. Z badań wynika, że innowacyjne przedsiębiorstwa kierują swoją ofertę częściej do innych firm, niż do pojedynczych konsumentów. Firma Orange stara się wspierać rozwój start-upów.

Poszukujemy partnerów, którzy mają gotowy produkt wypełniający nisze rynkowe lub uzupełniający nasze portfolio ofertowe w ramach grupy spółek Orange – wyjaśnia ekspert Orange. – Jesteśmy otwarci zwłaszcza na propozycje usług wykorzystujących sieć 5G, która oferuje nowe możliwości dzięki zwiększonej prędkości transmisji danych osiągającej nawet 20 Gb/s, opóźnieniom zmniejszonym do poziomu pojedynczych milisekund czy zdolności obsługi nawet do miliona urządzeń na kilometr kwadratowy.

Źródło: newseria.pl

Tagi: ,

Z wykształcenia jest dziennikarzem, o elektronice lubi nie tylko pisać, ale stara się też wprowadzać najnowsze technologie do swojego życia. Nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego sprzętu. Dobry laptop oraz smartfon to przedmioty, które towarzyszą mu na co dzień. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i pasjonatem sportu. Najchętniej relaksuje się przy dobrym filmie, muzyce lub przy emocjonującym meczu.

0 Komentarze

Zostaw komentarz