piątek, 22 września, 2023

Na konferencji prasowej w Kijowie premier Ukrainy Denys Szmyhal wypowiedział się na temat szczególnych zaleceń mających na celu utworzenie polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia. 

W głównej mierze ma ono polegać na powstaniu wspólnego przedsiębiorstwa produkującego różnego rodzaju broń, sprzęt wojskowy, a także niezbędny sprzęt uzupełniający. Co istotne, zostało już w tej sprawie podpisane memorandum.

Nowy poziom współpracy polsko-ukraińskiej

Przedsiębiorstwo polsko-ukraińskie ma w swoim zamierzeniu nie tylko produkcję nowoczesnych rodzajów sprzętu wojskowego, w tym także broni, lecz przede wszystkim pogłębienie współpracy międzynarodowej. Co ciekawe, jest to tylko jedno z aż ośmiu memorandów, które zostały podpisane 1 czerwca 2022 roku. Pozostałe z nich są szeroko powiązane ze współpracą energetyczną, transgraniczną, gospodarczą, kulturalną, dotyczącą szkoleń dla pilotów, a także z odbudową zniszczonych przez wojnę terenów Ukrainy.

Zdj. główne: Megapixelstock/pexels.com

Tagi: , ,

Copywriter i dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem. Pisał dla takich portali, jak Komputer Świat, PCLab, Tabletowo czy SpeedTest. Fan dobrego sprzętu audio. Po godzinach gra w symulacje i ogląda filmy sensacyjne.

0 Komentarze

Zostaw komentarz