piątek, 22 września, 2023

Debiut pierwszego trzycyfrowego wydania przeglądarki Firefox to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekali jej fani. Dziś Mozilla Firefox 100 jest już dostępna do pobrania. Można korzystać z niej na wszelkich platformach docelowych – zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Co nowego przygotowali twórcy przeglądarki dla jej wiernych użytkowników?

Firefox 100 – nowości po aktualizacji

Co ciekawe, zaledwie kilka tygodni temu największy konkurent Mozilli, czyli Google Chrome, cieszył się premierą wydania setnej wersji. Teraz swoją trzycyfrową liczbę świętować może także Firefox. Pierwsze, co rzuca się w oczy po zaktualizowaniu przeglądarki, to zmiana pasków przewijania na cieńsze. Pojawiła się także możliwość zmiany opcji w trybie ciemnym – oczywiście na stronach, na których jest on obsługiwany.

Poza tym jest tu też integracja z systemowymi ustawieniami dotyczącymi ułatwień dostępu, obsługa HDR na komputerach firmy Apple, a także możliwość używania kilku słowników jednocześnie podczas korzystania z narzędzia do sprawdzania pisowni. Warto wspomnieć także o nowej opcji obsługi napisów w filmach. Chodzi tu konkretnie o dodanie tej funkcjonalności w trybie Picture-in-Picture. Więcej informacji na temat nowości w najnowszej przeglądarce Firefoxa znajdziecie w tym oficjalnym komunikacie.

Zdj. główne: Marcin Kusz

Tagi: , ,

Copywriter i dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem. Pisał dla takich portali, jak Komputer Świat, PCLab, Tabletowo czy SpeedTest. Fan dobrego sprzętu audio. Po godzinach gra w symulacje i ogląda filmy sensacyjne.

0 Komentarze

Zostaw komentarz