środa, 7 czerwca, 2023

Założyłeś firmę, jednak po kilku miesiącach chcesz zmienić jej dane? Zobacz, jakie informacje musisz podać w CEIDG i jak je zmienić.

Jakie dane można zmienić?

Podczas trwania działalności Twojego przedsiębiorstwa mogą zachodzić w nim zmiany. To naturalne i nie należy się tego obawiać. Istotne jest jednak to, żeby na bieżąco aktualizować wpisy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jakie dane możesz zmienić? Na przykład siedzibę firmy, nazwę czy dane kontaktowe. Zdecydowałeś się rozszerzyć obszar działalności? Pamiętaj, żeby zaktualizować kod PKD. Co jeszcze możesz zmienić? Oto lista:

  • nazwa firmy,
  • adres korespondencyjny,
  • dane kontaktowe,
  • adres skrzynki ePUAP,
  • data rozpoczęcia działalności,
  • dane zarządcy sukcesyjnego.

Kiedy i jak zaktualizować wpis w CEIDG?

Na wprowadzenie zmian w większości przypadków masz 7 dni roboczych od momentu jej zaistnienia. Dotyczy to zmiany adresu, nazwy, danych korespondencyjnych oraz kodu PKD. W przypadku wprowadzenia zarządcy sukcesyjnego zmiana musi być dokonana niezwłocznie. W jaki sposób możesz tego dokonać? Sprawę załatwisz w urzędzie gminy lub miasta. Możesz to także zrobić online, przez stronę CEIDG lub biznes.gov.pl.

Tagi: ,

Z wykształcenia jest dziennikarzem, o elektronice lubi nie tylko pisać, ale stara się też wprowadzać najnowsze technologie do swojego życia. Nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego sprzętu. Dobry laptop oraz smartfon to przedmioty, które towarzyszą mu na co dzień. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i pasjonatem sportu. Najchętniej relaksuje się przy dobrym filmie, muzyce lub przy emocjonującym meczu.

1 Komentarz

Adam 28 czerwca 2021 at 14:55

dobry tekst

Odpowiedz na komentarz

Zostaw komentarz