niedziela, 4 czerwca, 2023

Aby zwiększyć zakres swojej wiedzy o zarządzaniu, warto czytać i słuchać specjalistów. Dobrym sposobem na poznanie ich rad i opinii są podcasty, które można odtworzyć podczas jazdy samochodem, w czasie spaceru czy też wykonując domowe obowiązki. Poznaj najlepsze podcasty o zarządzeniu, które dają najwięcej informacji.

Biznesninja – Lidia Krawczyk

Pierwszy punkt na naszej liście to podcasty Biznesninja, stworzone przez Lidię Krawczyk. Jej twórczość nazywana jest podcastami dla kobiet, ale każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Lidia to przedsiębiorczyni, która pragnie zaangażować innych, dawać siłę, nadzieję i dobre rady. Zajmuje się opowiadaniem o swoich doświadczeniach, rozwiązaniach niektórych problemów oraz o sytuacji innych przedsiębiorców. 

Do swoich podcastów często zaprasza interesujących gości, z którymi przeprowadza wywiady. Dla wszystkich zainteresowanych dostępnych jest już ponad 40 odcinków podcastów Lidii Krawczyk. Niektóre z nich opowiadają o tym, co zrobić, gdy kampania nie jest tak dobra, jak się zakładało, inne o tym, jak zareklamować markę i zadbać o jej rozpoznawalność, a jeszcze inne o tym, jak zdobyć więcej energii i sił do działania. Każdy podcast trwa ponad godzinę i zawiera wiele interesujących i motywujących informacji.

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Podcasty polecane przez wielu, o których słyszeli prawie wszyscy zainteresowani tematyką zarządzania, własnego biznesu i udoskonalania firm. Mała Wielka Firma to projekt, który zawiera w sobie nie tylko podcasty, lecz także wpisy na blogu oraz filmy na YouTubie. 

Wszystkim zajmuje się Marek Jankowski, który jest byłym dziennikarzem, a obecnie przedsiębiorcą. Połączenie jego umiejętności pozwoliło na stworzenie najpopularniejszych w Polsce podcastów na temat ekonomii, biznesu i przedsiębiorczości. W swoich podcastach Marek Jankowski porusza wiele tematów, głównie tyczą się one jednak sprzedaży, zarządzania, produktywności, marketingu online oraz content marketingu. Nie brakuje również wiedzy praktycznej, dotyczącej początków zakładania firmy. 

Prowadzący opowiada z zaangażowaniem wszystkim chętnym o sposobach na rozpoczęcie biznesu, metodach prowadzenia oraz zatrudniania pracowników. W podcastach pojawiają się również inni przedsiębiorcy i eksperci, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i radami dla początkujących. Podcastów obecnie jest już prawie 400, z czego każdy zawiera w sobie wiele inspirującej wiedzy popartej doświadczeniem.

Menedżer plus – Mariusz Chrapko

Podcasty od Mariusza Chrapko to idealne produkcje dla wszystkich, którzy pragną zdobyć informacje o zarządzaniu nie tylko firmą, lecz także sobą. Są to treści bogate merytorycznie, które mają charakter czysto poradnikowy. W podcastach Mariusza Chrapko można znaleźć informacje o zarządzaniu, o sposobach na radzenie sobie z problemami oraz na temat ważnych aplikacji czy też narzędzi, które pomagają w biznesie. 

Mariusz Chrapko opowiada również o trendach w świecie biznesu i o tym, jak ten ewoluuje i jak sobie z tym radzić. W swoich podcastach zawiera informacje o metodach na rozwiązywanie problemów, co może pomóc wielu przedsiębiorcom. Istotny jest również sposób prowadzenia podcastów. Prowadzący zajmuje się opowiadaniem swoich historii – w ten sposób przekazuje doświadczenia w interesującym wydaniu, które dociera do ogromnej liczby zaangażowanych odbiorców.

Zdj. główne: cottonbro studio/pexels.com

Tagi: , ,

Copywriter i dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem. Pisał dla takich portali, jak Komputer Świat, PCLab, Tabletowo czy SpeedTest. Fan dobrego sprzętu audio. Po godzinach gra w symulacje i ogląda filmy sensacyjne.

0 Komentarze

Zostaw komentarz