środa, 7 czerwca, 2023

Nie jesteś przekonany do tego, że powinieneś założyć firmę? Przychody z Twojej działalności nie są duże? Rozwiązaniem dla Ciebie może być praca bez rejestracji firmy.

Działalność nierejestrowa – co to jest?

Jeśli prowadzisz działalność na małą skalę, dobry wyborem może być skorzystanie z opcji wykonywania czynności bez rejestracji. Tak zwana firma na próbę jest przeznaczona dla osób, które prowadzą okazjonalną sprzedaż, sporadycznie wykonują projekty graficzne lub wykonują rękodzieło. Jeśli spełnisz określone wymogi, to nie musisz rejestrować swojej działalności.

Jakie są wymagania działalności nierejestrowej?

O jakie warunki chodzi? Przede wszystkim, musisz być osobą fizyczną i Twój dochód nie może przekraczać 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. W 2021 roku jest to 1400 zł brutto. Co ważne, nie możesz tej kwoty przekroczyć w żadnym miesiącu. Co więcej, przepis ten jest skierowany do osób, które w ciągu ostatnich 60 miesięcy nie wykonywali działalności gospodarczej. Nie mogą z niego skorzystać osoby, które wykonują czynności w ramach spółki cywilnej oraz takie, których działalność jest regulowana, czyli wymaga koncesji lub pozwolenia.

Tagi: ,

Z wykształcenia jest dziennikarzem, o elektronice lubi nie tylko pisać, ale stara się też wprowadzać najnowsze technologie do swojego życia. Nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego sprzętu. Dobry laptop oraz smartfon to przedmioty, które towarzyszą mu na co dzień. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i pasjonatem sportu. Najchętniej relaksuje się przy dobrym filmie, muzyce lub przy emocjonującym meczu.

1 Komentarz

Józek 28 czerwca 2021 at 14:55

Ciekawe info!

Odpowiedz na komentarz

Zostaw komentarz