wtorek, 21 marca, 2023

Wybór nazwy firmy wcale nie musi należeć do łatwych. To jedna z kluczowych decyzji, która ma wpływ na jej późniejszy wizerunek. Z tego tekstu dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać.

Nazwa firmy to element, który pozwala na jej identyfikację. Jednak nie możesz jej nazwać dowolnie, jak chcesz. Są pewne wymagania, które muszą być spełnione, w zależności od rodzaju firmy są one inne. Jeśli zamierzasz prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, to w jej nazwie musi być zawarte Twoje imię i nazwisko. Co ważne, musi to być w podanej kolejności i w mianowniku. Jeśli decydujesz się na nierejestrowaną działalność gospodarczą, to nie musisz zastanawiać się nad nazwą. Nie będzie ona widniała w żadnym rejestrze.

W przypadku spółki cywilnej to nie ma ściśle określonych wymagań. Warto jednak dodać imiona i nazwiska osób zakładających firmę. Dzięki temu łatwiej będzie zidentyfikować prowadzących przedsiębiorstwo. Ważne jest też to, żeby dodać zapis „spółka cywilna” lub skrót „s.c”.

Pamiętaj też, że nazwa firmy nie może wprowadzać w błąd. Istnieje grupa wyrazów, przeznaczonych tylko dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności. Do tego zbioru należą słowa, np. bank lub klinika. Nie możesz też wykorzystywać nazw zastrzeżonych, jeśli nie masz do nich praw.

Tagi: ,
Łukasz Brzykcy

Z wykształcenia jest dziennikarzem, o elektronice lubi nie tylko pisać, ale stara się też wprowadzać najnowsze technologie do swojego życia. Nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego sprzętu. Dobry laptop oraz smartfon to przedmioty, które towarzyszą mu na co dzień. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i pasjonatem sportu. Najchętniej relaksuje się przy dobrym filmie, muzyce lub przy emocjonującym meczu.

0 Komentarze

Zostaw komentarz