niedziela, 4 czerwca, 2023

Portal społecznościowy chce zapobiegać rozprzestrzenianiu się fake newsów. Ma w tym pomóc zaostrzenie polityki dotyczącej publikowania nieprawdziwych informacji.

Facebook ma plan, który ma zapobiec funkcjonowaniu fałszywych informacji. Gigant społecznościowy cały czas prowadzi działania, których celem jest wykluczanie takich treści z portalu. Jednym ze sposobów jest zaostrzenie polityki dotyczącej publikowanych informacji. Facebook planuje wprowadzenie mechanizmu, który będzie ostrzegał użytkownika przed wejściem na stronę, która publikuje fake newsy. W takiej sytuacji będzie wyświetlał się komunikat, informujący, o tym, że w danym miejscu publikowane są fałszywe informacje. Co prawda, użytkownik sam będzie nadal decydował o tym, że chce z niego skorzystać, jednak pojawiający się komunikat może go odstraszyć.

Co ciekawe, ostatnio portal zmienił politykę w sprawie jednej z teorii uważanej za fake news. Chodzi o opinię, że wirus powodujący pandemię COVID 19 został wypuszczony z chińskiego laboratorium. Wcześniej ta informacja była blokowana i uważana za fałszywą. Jednak po tym, jak Joe Biden polecił weryfikację tej teorii, Facebook przestał ją blokować do czasu wyjaśnienia.

Źródło: materiały prasowe

Tagi: ,

Z wykształcenia jest dziennikarzem, o elektronice lubi nie tylko pisać, ale stara się też wprowadzać najnowsze technologie do swojego życia. Nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego sprzętu. Dobry laptop oraz smartfon to przedmioty, które towarzyszą mu na co dzień. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i pasjonatem sportu. Najchętniej relaksuje się przy dobrym filmie, muzyce lub przy emocjonującym meczu.

1 Komentarz

Jan 28 czerwca 2021 at 12:10

dobry kierunek!

Odpowiedz na komentarz

Zostaw komentarz