piątek, 22 września, 2023

Artykuł sponsorowany

Jeśli temat zarządzania odpadami nie jest Ci obcy, z pewnością znajome dla Ciebie jest pojęcie utylizacji śmieci. To właśnie utylizacja pozwala na ograniczenie powstawania wysypisk śmieci oraz ma ogromny wpływ na poziom recyklingu. Gdzie i kiedy konkretnie potrzebna jest utylizacja śmieci? Dowiesz się z tego artykułu!

Czym jest utylizacja odpadów?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym konkretnie jest utylizacja odpadów. Według definicji utylizacja to nic innego jak proces, którego celem jest wykorzystanie odpadów lub surowców, które straciły wartość użytkową do ponownego zastosowania przez zastąpienie innych materiałów. Do procesu utylizacji zaliczamy między innymi obróbkę termiczną, obróbkę chemiczną, obróbkę biologiczną oraz obróbkę fizyczną. 

Utylizacja dotyczy przede wszystkim odpadów medycznych (między innymi chemikalia oraz przeterminowane leki) i weterynaryjnych, jednak często wykorzystuje się proces utylizacji również w przypadku wszelkiego rodzaju ubocznych produktów przemysłu mięsnego i rybnego. Utylizacji mogą zostać poddane także odpady komunalne. 

Utylizacja oraz ewidencja odpadów – kto za to odpowiada?

Należy także odpowiedzieć na pytanie, kto odpowiedzialny jest za utylizację oraz ewidencję odpadów.

W przypadku przedsiębiorstw to przedsiębiorca odpowiedzialny jest zarówno za utylizację, jak i za ewidencję śmieci. Ponadto jest on również zobowiązany, aby zapewnić odpowiednie warunki do ich magazynowania. Należy tutaj uwzględnić między innymi  właściwości chemiczne i fizyczne odpadów oraz zgodność z wymaganiami w zakresie ochrony środowiska, a przede wszystkim bezpieczeństwo życia i zdrowia ludzi.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to koniecznie zajrzyj na stronę sklepu internetowego https://emka-sklep.com.pl/. Znajdziesz tam różnego rodzaju oznaczenia, pojemniki, w tym pojemniki na odpady medyczne, specjalistyczne rękawice, preparaty do dezynfekcji, etykiety oraz wiele, wiele innych akcesoriów, dzięki którym ewidencja oraz utylizacja odpadów będzie przebiegała znacznie sprawniej. 

Aby mieć pewność, że wszystkie odpady produkowane przez Twoje przedsiębiorstwo są zutylizowane tak, jak trzeba, możesz zdecydować się na usługi, które oferuje profesjonalna firma utylizacyjna

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Tagi: , , , ,

Studentka komunikacji wizerunkowej i fanka innowacyjnych rozwiązań. W wolnych chwilach testerka ciekawych gadżetów oraz aplikacji, szczególnie tych przydatnych na treningu oraz w podróży.

0 Komentarze

Zostaw komentarz