Sposoby na upłynnienie pracy w firmie
Zarządzanie

Sposoby na upłynnienie pracy w firmie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Płynność pracy jest bardzo ważna – świadczy o dobrym zorganizowaniu firmy, może przyspieszać pewne procesy i zwiększać wydajność przedsiębiorstwa, a przede wszystkim ułatwiać zarządzanie ludźmi i projektami. Dla osób, którym zależy na konkurencyjności działalności oraz atrakcyjności usług, stałe doskonalenie się w kierunku coraz lepszej obsługi klienta jest absolutną podstawą działania – i z tego powodu systemy ułatwiające zarządzanie cieszą się ogromną popularnością.

Obrót dokumentami – nowoczesne podejście

W każdej firmie istnieje dokumentacja. Czasami tak zwana „papierologia” zaczyna przerastać kadry. Niektórzy mają wręcz wrażenie, że ilość dokumentów jest większa niż ilość pozostałej pracy – a każde sprawozdanie, raport, notka czy powiadomienie zajmuje czas, który można byłoby wykorzystać na coś innego. Z tych powodów coraz częściej powstają urządzenia i programy, których zadaniem jest ułatwienie obrotu dokumentami w firmie. Z jednym z takich systemów możesz zapoznać się na stronie: https://dopodpisu.pl/. Znajdziesz tam ciekawe pomysły na wdrożenie w firmie lepszego przepływu dokumentów. Dopodpisu zapewnia nie tylko zabezpieczenie przesyłanych papierów, ale także całkowicie elektryczny ich obieg i archiwizację. Oznacza to, że masz wreszcie szansę na pozbycie się stosów papierów, przechowywanych latami w magazynach, za które płacisz. System dopodpisu wykorzystuje podpisy kwalifikowane i umożliwia Ci weryfikację podpisujących, dzięki czemu jest nie tylko bezpieczny i wydajny, ale również zapewnia Ci odpowiedni komfort pracy i pewność, że dokumenty trafiają do odpowiednich ludzi.

Praca zdalna – proges czy regres?

Szeroko omawianym i zyskującym coraz większą popularność wśród pracowników (oraz kadr) systemem pracy jest zdalne świadczenie usług na rzecz firmy. Zmiana zapoczątkowana przez pandemię na dobre zadomowiła się na rynku i dziś praca zdalna jest nie tylko domyślną formą w wielu przedsiębiorstwach, ale bardzo często również wymaganiem pracowników. Czy to dobrze, czy źle? Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musisz rozważyć ten system przede wszystkim w ramach własnej branży – w niektórych zawodach praca zdalna jest niemożliwa, w innych – nieopłacalna, ponieważ bezpośredni kontakt z klientem przynosi lepsze efekty. Żeby zadecydować, czy Twoi pracownicy powinni przejść na pracę zdalną, warto przede wszystkim podjąć próbę przystosowania firmy do takich zmian. Być może możesz ocenić efektywność takiego rozwiązania na podstawie oddelegowania „na zdalne” wybranego zespołu lub oddziału? Warto również skonsultować się ze specjalistą i ocenić wady i zalety przez pryzmat profilu Twojej działalności oraz badania rynku w obrębie danej branży.

Fot.: Vlada Karpovich/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sejf czy szafa na klucz – gdzie trzymać dokumenty?
Sejf czy szafa na klucz – gdzie trzymać dokumenty?
Bezpieczne przechowywanie wrażliwych dokumentów – co wybrać, sejf czy szafę na klucz?
Ranking platform do newslettera
Ranking platform do newslettera
Ranking trzech najlepszych platform do newslettera, dzięki którym maksymalnie zwiększysz liczbę swoich czytelników!
Logo firmy – jak je zaprojektować, aby było rozpoznawalne?
Logo firmy – jak je zaprojektować, aby było rozpoznawalne?
Właściwie zaprojektowane logo może być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim rozpoznawalne i trwałe.
Ostatnie wpisy